League of Legends

LeBlanc eski haline dönüyor

Suikastçı güncellemesinin belki de en çok tartışılan şampiyonu olan LeBlanc, 8.4 yaması ile eski haline dönüyor. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, şampiyona getirilen son dengelemelerin bir kısmının geri alınacağını duyurdu.

2016 yılı sonrasında suikastçılara getirilen güncelleme birçok şampiyonunu oynanış şeklini değiştirdi. Güç olarak dengelense de oynanış tarzı açısından belki de en çok değişen şampiyon LeBlanc oldu. Eskiden kombosunu çok hızlı bir şekilde herhangi bir bekleme olmaksızın gerçekleştiren şampiyon şimdi daha çok hasar vermek için pasifinden ötürü bir süre beklemek zorunda. Bu elbette LB’nin oynanış tarzını da kökten değiştirdi. Baktığımızda bu güncelleme Riot Games’in hedeflerine uygun bir şekilde gerçekleşti. Riot daha önce de açıkladığı üzere LB’nin rakiplerine defansif hamleler yapmak için seçenek yaratmak istiyordu.

LeBlanc’ın güncelleme ile değişen özelliklerinden birisi de W özelliğinin geri dönüşünü kullanmak için belirli bir süre geçmesi gerekliliğiydi. Bu da tıpkı pasifi gibi şampiyonun bir kombosunun akıcılığını ciddi anlamda yaralıyordu.

Meddler, geliştirici bloğunda yaptığı açıklamada LeBlanc’ın 8.4 yamasında bazı özelliklerini geri kazanacağını duyurdu. Son olarak Rengar’ın Q yeteneğini eski haline çeviren Riot, LB’nin de ya pasifini ya da W yeteneğini eski haline döndürecek. Kontrol büyücülerinin domine ettiği metada kendisine yer bulmakta fazlasıyla zorlanan LeBlanc’ın bu güncelleme ile Vadi’ye tekrar geri döneceğini de tahmin etmek güç değil. Eğer pasifinin aktif olma süresi azaltılırsa şampiyon eski günlerine dahi dönebilir.

3 Yorum

“LeBlanc eski haline dönüyor” için 3 cevap

 1. Ulaş dedi ki:

  Kaynağıda atarsanız hani rengar pbe de gelicek lb pbe de bile değil ayrıca eski hali tek hedefli olur tek hedefli diye reworklenmişti unutmayalım wda olucak olan hasar değişikliğinr alışmakda zor olucak wya büyük ölçüde buff geliceği garanti

  1. ibrahim dedi ki:

   zaten net değil ki sadece düşünülüyor yeni yama gelince pbe de denemeye açılır

 2. Berk dedi ki:

  Saçmalıyor riot kafası karışık sanırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.