League of Legends League of Legends Haberleri

LEC ilk haftasında Sett, Lux ve Syndra seçilemeyecek

LEC 2020 Bahar Mevsimi’nde oynanacak ilk hafta maçlarında Maximilian “MAXtheX” Peter Schmidt’in attığı Tweet’e göre Sett, Syndra ve Lux oynanılabilir durumda olmayacak.

LEC 2020 Bahar Mevsimi’nde bazı şampiyonlar oynanamayacak. Lux ve Syndra biraz kafa karıştırsa da Sett’in seçilemeyecek olmasının nedeni gayet açık. Şampiyonun çıkmasının üzerinden oldukça kısa bir süre geçti ve neredeyse çıkan her yeni şampiyon gibi Sett de ortalamanın üzerinde güçlü. Ayrıca atılan Tweet’e göre takımlara, Sett’i daha iyi öğrenmek ve ona daha iyi alışmak için zaman tanımak istiyorlar.

Sett’in gücünü görmek içinse yapmanız gereken tek şey Reddit’e girip “Sett is OP” başlığındaki kliplere bir göz atmak. Belki bunu yaparken son şampiyonun ilginç oyun içi hatasını da görmüş olursunuz. Bazen oyundaki diğer şampiyonlar gerçek anlamda Sett’e yapışıyorlar ve ayrılamıyorlar.

Lux ve Syndra’nın seçilememe nedenleri ise yine oyun içi hatalardan kaynaklanıyor muhtemelen. Bunlar hakkında bir bilgilendirilme yapılmasa bile muhtemel hatalar şu şekilde. Demacia’nın Işığı Lux’un devre dışı bırakılma sebebi, ulti yeteneğinin hedeflere istenildiği şekilde hasar veremediği görülüyor.

Gücün Karanlık Yüzü Syndra’yı LEC Bahar Mevisimi’nin ilk haftasında göremeyecek olmamızın sebebi ise W yeteneği. Rakibinizin ışınlan attığı minyonu W yeteneğiniz ile kaldırarak ışınlanı engelleyebildiğiniz bir hata var oyunda. Bu yüzden kendisini şimdilik Vadi’de göremeyeceğiz.

Ayrıca LCS de LEC ile aynı zamanda başlayacağı için bu üç şampiyon, LCS’in ilk haftasında da devre dışı bırakılacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir