League of Legends

Lider BAUSuperMassive, galibiyet serisini 11 maça çıkardı

Ligin namağlup lideri BAUSuperMassive ile son sıralardan kurtulmaya çalışan HWA Gaming’in mücadelesinde kazanan taraf rahat bir oyun ile BAUSuperMassive oldu.

Şampiyonluk Ligi 4. hafta 2. günün kapanış mücadelesinde ligin zirvesindeki BAUSuperMassive ile düşme hattındaki HWA Gaming karşı karşıya geldi. Seçim yasaklama ekranında ise bariz bir BAUSuperMassive üstünüğü vardı. Metanın en güçlü nişancılarından Kalista’yı seçmeyi başaran ekip; Braum, Gnar, Sejuani ve Xerath’ı da dahil ederek dengeli ve güçlü bir kompozisyon kurdu. HWA ise üst koridora uzun zamandır izlemediğimiz Jayce tercihini yaptı. Ancak Jayce ile beraber Vladimir ve Xayah tercihleri kitle kontrolünü Jarvan ve Taric’in üstüne yıkmış oldu.

Aslında iki ekip de erken oyunda fazla risk almak istemiyordu. Ancak SnowFlower’ın üst koridor baskını başarısız olsa da oyuna tempo getirmeyi başardı. Ardından 8. dakika da çok güzel bir ikiye iki oynadan BAUSupermassive alt koridoru Stomaged’in de yardımıya iki skor almayı başardı. Bu ufak üstünlük ibreyi BAUSupermassive’e çevirmekle kalmadı, kendilerine kartopu etkisi de sağladı. 21. dakikaya geldiğimizde skor 16-3’tü ve Baron SupMass güçlendirmesi SupMass’ın ellerine geçti.

Zeitnot’un Kalista ile 14/0/7 ‘lik harika bir performans gösterdiği maçta, diğer taşıyıcı GBM ise 21 yüklük Mejai’si ile 5/1/12 oynadı. Günün sonunda BAUSuperMassive x dakika sonucunda maçı bitirerek 11-0 ile zirvedeki yerini sağlamlaştırdı. HWA ise galibiyet umudunu yarına bıraktı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.