League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: LoL 7.23 yaması

Yeni şampiyon Zoe’nin oyuna ekleneceği ve bir takım rün değişikliklerini de beraberinde getiren LoL 7.23 yaması yayınlandı. 

Yeni rünlerin oyunu oldukça değiştirmesi sonrası son iki hafta oyuncular için deneme yanılma yaparak geçti. Birçok yeni strateji ve dizilimin geliştirildiği LoL’de, 7.23 yamasının yayınlanmasıyla gereğinden fazla güçlü olan rünler bir miktar dengelenmiş oldu. Arakçı Ezreal ve birden çok Kara Balta dizilimi şu an için bu stratejilerden en popüler olanlarıydı. Altı şampiyon ve üç rünün düzenlendiği 7.23 yamasının özetine geçmeden önce kulelerin artık daha fazla cana sahip olduğunu ancak minyonların kulelere yaptığı saldırıların da güçlendirildiğini belirtelim.

Şampiyonlar

7.22 yaması sonrası popülaritesini kaybeden ve tekli dereceli sırada nadir seçilen Gragas, bir miktar saldırı hızı artışı aldı. İlk seviyedeki saldırı hızı artışı şampiyonu önümüzdeki dönemde ormanda daha sık görmemizi sağlayabilir, ancak görünen o ki Gragas bir süre daha eski günlerini arayacak.

İlk çıktığı dönemde oldukça popüler ve güçlü olan ancak zamanla bu popülaritesini kaybeden Illaoi‘nin pasifi  ve W yeteneğinde ortaya çıkan bug’lar bu yamayla düzeltildi. Öte yandan Jinx‘in E yeteneğine önemli bir özellik eklendi. Artık patlangaçlar hareket yeteneği kullanımda olan rakipleri de durduracak. Örneğin Tristana W yeteneği ile artık patlangaçları aşamayacak.

7.23 yamasında nerf alan tek şampiyon Rammus oldu. Zırhlı Armadillo artık daha az taban zırh değerine sahip. Shyvana‘nın taban saldırı gücü, Taliyah‘ın da zırh ve can büyümesi bu yamayla birlikte güçlendirildi.

Rünler

Daha önce de haberini yaptığımız   Aery’i Çağır yeteneği dengelemesi bu yamayla birlikte aktif hale geliyor. Rünün hasarı 20-60’tan seviyeye bağlı olarak 15-40‘a düşerken kalkan miktarında bir değişiklik yaşanmadı. Bu, rünün asıl tasarlanma amacına daha fazla yaklaşacağı anlamına geliyor.

Çizmelere büyük miktarda HH artışı ve bir sonraki saldırı veya yeteneğin ilave değişken hasar vermesini sağlayan bir aktif etki ekleyen Yırtıcı da bu yamada bekleme süresinde azalma aldı. Seviyeye göre 180-120 saniye bekleme süresi olan rün, bundan böyle 150-100 saniye sonrası tekrar aktif olacak.

Son olarak Zombi Totem yok etmek artık size 1 altın kazandırıyor.

espor yazarı, avukat

1 Comment

  • Seyyid 23 Kasım 2017

    kac mb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir