League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: LoL 7.24 yaması

Yedinci sezonun son yaması olan ve önemli değişiklikleri de beraberinde getiren League of Legends 7.24 yaması yayınlandı

Sezon öncesi dönem, dün gece oyuna eklenen 7.24 yaması ile sona eriyor. Yeni sezona geçmeden önce birçok şampiyonu dengeleyen Riot Games, aynı zamanda oynanışı büyük ölçüde değiştiren rünlerde de bir takım güncellemelere gitti. Bu anlamda 2 küçük eşyada yapılan değişikliklerin yanı sıra tam 23 şampiyon da sekizinci sezon öncesi dengelendi. Tüm bu önemli gelişmelerin özetine geçmeden önce önümüzdeki haftalarda önce Poro Kralı Efsanesi, ardından da ARURF oyun modlarının aktif hale geleceğini ve üç yeni kartopu kostümünü oyuna eklendiğini hatırlatalım.

Şampiyonlar

İlk değişiklik gelen şampiyon Aurelion Sol oldu ve ulti bekleme süresinde azaltmaya gidildi. Son dönemde popülaritesini kaybeden Bard‘ın micin hasarı ve taban can yenilenmesi artırıldı. Yine ilk çıktığı zamanlardaki popülaritesini kaybeden Camille‘in pasifinin kalkan süresi artırılırken, Q’nun yeniden kullanım aralığı artırıldı. Üst koridorun ağa babalarından Darius‘un pasifinin kanama hasarı ve azami yük miktarında sağladığı ilave saldırı gücü artırıldı.

Ezreal’ın Q yeteneğinin toplam saldırı gücü oranı düşürülürken, Ivern‘ün fundalık can bedeli azaltıldı. Galio ise önemli bir güçlendirme aldı. Şampiyonun W yeteneği artık rakiplere hasar verebilecek. Ayrıca E yeteneğinin bekleme süresi de azaltıldı. Jarvan‘ın pasif ve Q hasarı azaltılırken, Karhus‘un ulti hasarı artırıldı. Ultideki bu iyileştirmenin şampiyonu tekrar metaya döndürecek kadar önemli olduğunu söyleyemeyiz.

Leona, Malzahar ve Maokai de yeni yamadan nasibini aldı. Leona’nın W hasarı, Malzahar’ın ulti hasarı, Maokai’nin de Q hasarı azaltıldı. Morgana‘ya da önemli değişiklikler geldi. Şampiyonun taban mana yenilenmesi arttı, mana yenilenmesi büyümesi ise azaldı. Pasifi artık küçük birimler üzerinde tetiklenmiyor ama diğer bütün hedeflerde daha fazla iyileştirme sağlıyor. Morgana’nın pasifi tetiklendiğinde W’nun bekleme de süresi azalıyor.

Son dönemde oldukça fazla tercih edilen Ornn‘un W hasarı azaltıldı ve bekleme süresi de artırıldı. Yetenekli oyuncuların elinde harikalar yaratan Riven‘ın Q hasarı artırıldı. Shen‘in Q yeteneğinin hasar ilavesi, Taric‘in de taban zırh miktarı düşürüldü. Sona‘nın Q yeteneğinin mana bedeli artırılırken, düz vuruşa sağladı ek hasar azaltıldı. Xin Zhao‘nun taban can miktarı ve W’nun ikinci vuruşunun oranı azaltıldı. Yorick‘in taban saldırı gücü azaltıldı. Zoe‘nin W’sunun düşürdüğü büyüler artık daha kısa süreliğine yerde kalıyor. E’si artık daha küçük bir alanına sahip ancak etki süresi daha uzun. Son olarak Zyra‘nın taban mana yenilenmesi artırılırken, mana yenilenmesi büyümesi azaltıldı.

Eşyalar

Dikenli Yelek‘in önceden yansıttığı büyü hasarı 15’ten (3+ilave zırh’ın %10’u)’na yükseltildi.

Günateşi Pelerini‘nin pasif hasarı artırıldı.

Rünler

7.24 ile rünlerde önemli değişikliklere gidildi. Yapılan dengelemeler şu şekilde:

Ölümcül Tempo: Bekleme süresi 10 saniye ⇒ 6 saniye

Ayağı Çabuk: Taban iyileştirme 5-50 ⇒ 3-60

Şifa Taşkını: Kalkan oluşturma oranı İyileştirme etkisinin %30’u ⇒ İyileştirme etkisinin %40’ı

Zafer: İyileştirme Eksik can miktarının %15’i ⇒ Can miktarının %12’si

Pratik Zeka: Süre 5 saniye ⇒ 7 saniye

Gözyuvarı Koleksiyonu: Asist başına gözyuvarı 2 ⇒ 1

Sürat: Hareket Hızı %4 ⇒ %3

Ayna Kabuk: Büyü Direnci 5 ⇒ 6


Son olarak kulüplerdeki maksimum kişi sayısı 50’den 100’e yükseltildiğini ve aşağıdaki yeni ifadelerin oyuna eklendiğini belirtelim.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir