League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 8.17 yaması

Güncellenen Nunu ile birlikte birçok şampiyona dengeleme getirildiği LoL 8.17 yaması yayınlandı. 

Şampiyonu güncelleme konusunda oldukça iyi bir iş çıkaran ve sistematik bir şekilde eski şampiyonları yenileyen Riot Games, Aatrox’un ardından Nunu’yu da güncelledi. Şampiyonun hem tasarımı hem de yetenekleri değişirken yeni halinin daha eğlenceli ve çeşitli tarzlara uyum sağlayabilecek bir tasarım olduğunu söylemek mümkün. Yamada Nunu önemli bir yer kaplarken dengelemenin ardından kötü bir performans gösteren Wukong iyileştirmeleriyle Gecekılıcı ve Fırtınabiçen nerfleri dikkat çekiyor. Yama özetine geçmeden önce Riot’ın deneysel oyun modu Merkez Baskını için yayınladığı yama notlarına buradan ulaşabileceğinizi de ekleyelim.

Şampiyonlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere yenilenen Nunu bu yama ile oyuna dahil oluyor. Şampiyonun yeteneklerine bir önceki haberimizde göz atabilirsiniz.

Annie çok uzun bir süredir sadece orta koridorda değil destekte de tercih edilmiyor. Profesyonel sahnede özellikle bir dönem sıklıkla destek rolünde tercih edilen şampiyon bu yama ile çok ufak bir iyileştirme aldı. Saldırı menzili artan şampiyonun desteğe dönme ihtimali oldukça yüksek. Otomatik ataklarıyla rakip nişancıyı koridorda çok iyi bir şekilde baskılayan şampiyonun önümüzdeki günlerdeki popülerliğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Üst koridorda sık tercih edilmeyen Fiora bu yamada iyileştirme alanlardan. Şampiyonun E yeteneğinin ikinci saldırısındaki kritik hasar vuruşu ilk yetenek seviyelerinde arttı. Oyuna etki edebilmek için iki eşyaya fazlasıyla ihtiyaç duyan Fiora’nın bu güncelleme ile daha kolay bir koridor aşaması geçireceğini söyleyebiliriz.

Sürpriz bir şekilde metanın en güçlü şampiyonu haline gelen Garen bir nerf aldı. Q yeteneği oyun sonunda fazla vuran şampiyonun bu yeteneğindeki hasar azaltıldı.

Bir süredir zayıf bir konumda olan Irelia da güçlendirildi. Şampiyonun Q yeteneği artık %100 fazla hasar vuracak. Ormanda tekli dereceli maçlarda sıklıkla alınan Rengar da bir iyileştirme aldı. Şampiyonun ultisinin erken seviyelerdeki bekleme süresi azaldı.

Yamanın en önemli değişikliklerinden birisi Wukong‘a geldi. Hasarı azaldıktan sonra ormanda neredeyse hiçbir varlık gösteremeyen şampiyon, birinci seviyede ilave saldırı hızına kavuşacak. Bu, ilk seviyelerde şampiyonun kamp temizleme hızını ciddi anlamda etkileyecektir. Üst koridorda baskın bir seçim haline geldiği iddia edilen Yorick önemli bir dengeleme aldı. Sis Gezgini’nin saldırı gücü büyümesi azalırken şampiyonun hasarı da böylelikle ciddi bir şekilde azaldı.

Eşyalar

Daha önce geliştirici bloğunda yaptığı açıklamada Fırtınabiçen ile Gecekılıcı’nın pasiflerinin dengeleneceğini açıklayan Riot bu planını yamada aynen uyguladı. Fırtınabiçen‘in garanti kritik vuruş hasarı %30 kritik vuruş ihtimalinin altı için azalırken eşyanın saldırı hızı arttı, saldırı gücü azaldı.

Bazı nişancılar tarafından da tercih edilen Gecekılıcı‘nın ise tetiklenme hasarı büyük oranda azalırken zırh deşmesi arttı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.