League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: LongB, P3P eSports’a transfer oldu

Türkiye’deki League of Legends sahnesinin en eski isimlerinden birisi olan LongB, 2017’de Yükselme Ligi’nde mücadele edecek P3P eSports’a transfer oldu. Sektörün içinden kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre oyuncunun DP’ye transferi gerçekleşmezken LongB, P3P eSports ile sözleşme imzaladı.

2017 yılında Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde büyük bir mücadele yaşanacakken, Yükselme Ligi’ne de ciddi yatırımlar gerçekleştiriliyor. League of Legends sahnesine adım atan P3P eSports da iddialı bir kadro kurmayı amaçlıyor. Gamer Suit’in büyük yatırımı sonucu kurulan P3P eSports, daha önce Beşiktaş Espor ve SuperMassive takımlarında da görev alan Theokoles tarafından yönetilecek. Dünya genelinde Yükselme Ligi’ne verilen önem artarken, P3P eSports da ülkemizde altyapı bakımından öncü olmak istiyor.

Takımın ilk transferi geçtiğimiz yılı Team Turquality’de geçiren LongB oldu. Adı Dark Passage ile anılan oyuncu takım ile deneme karşılaşmalarına çıksa da bu transfer gerçekleşmedi. Öte yandan TT’de orta koridorda oynayan oyuncunun üst koridora döneceği de konuşulsa da, P3P eSports’a orta koridor oyuncusu olarak transfer olduğu gelen bilgiler arasında.

Üst koridordan orta koridora geçtikten sonra ciddi bir alışma süreci geçiren LongB, 2016 yılını ortalama bir performansla geçirdi. Sezon Ortası Büyücü Güncellemesi’nden sonra orta koridorda popüler olan Vladimir ve Swain gibi şampiyonlarla rakiplerini ezip geçen oyuncu, kontrol büyücülerinde de zamanla ustalaştı. Rakibinin yan koridorlara yaptığı baskıları takip etmekte zorlanan LongB’nin ciddi bir potansiyeli bulunuyor. TT ile ligden düşme talihsizliğini yaşayan oyuncunun P3P eSports’taki performansı oldukça merak ediliyor.

Yeniden küllerinden doğma potansiyeli bulunan oyuncu, ligin ilk dört haftasında Team AURORA forması giyecek. Takımın orta koridor oyuncusu Avenuee’nün Twitter’daki tartışmasından sonra ceza alması AURORA yönetimini zor durumda bırakırken, takımın tercihi LongB’den yana oldu. Twitter’da Thaldrin ile diyaloğundan sonra Riot Games Türkiye’den nispeten haksız bir ceza alan Avenuee’nün yeri LongB ile dolacak.

Bununla beraber oyuncunun DP’ye transferinin gerçekleşmemesinin altında yatan neden olarak LongB’nin diğer oyuncularla sinerji geliştirememesi gösteriliyor. 2017 kadrosu hala belirsiz olan Dark Passage’ın orman rolü için Crystal’ı da denediği, fakat bu transferden vazgeçtiği belirtiliyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir