League of Legends

LPL 2017 Yaz Mevsimi Şampiyonu Edward Gaming oldu

EU LCS’le aynı formatın oynandığı ve takımların iki gruba ayrıldığı LPL’de, grup liderleri Edward Gaming ve Royal Never Give Up mevsim finallerinde karşılaştı. Rakibi karşısında iki sıfır geriye düşen EDG, muhteşem bir geri dönüşle kupayı kaldırdı.

Bu sene Rift Rivals’ta Kore takımlarını mağlup eden Çin Ligi, büyük heyecana sahne oldu. Elinde 4 LPL zaferi bulunan Edward Gaming, bütün sezonu çok baskın bir şekilde oynadı ve fazla zorlanmadan finallere çıktı. RNG ise EDG’nin hükumdarlığını yıkmak adına Rift Rivals’ta SKT’yi deviren Team WE’yi yenerek finallere ulaştı.

Serinin ilk maçı kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. 40 dakika süren maç sonunda RNG, Xiaohu, Uzi ve Letme’nin güzel oyunları sayesinde vadiden galip ayrıldı. İkinci maçta EDG hiç varlık gösteremedi ve 32 dakika süren karşılaşmdan sadece 3 skor çıkarabildi. RNG’nin rahat galibiyetinin ardından herkes EDG’nin tilt olduğunu ve serinin 3-0 RNG lehine biteceğini düşündü. EDG ise mücadeleyi elden bırakmadı ve 38 dakikalık üçüncü maçtan galip ayrıldı. Üç maçta da Cho’gath’i seçen takımın kazanması ise dikkatlerden kaçmadı. RNG bu duruma dördüncü maçta Cho’gath’i yasaklayarak cevap verdi. Dördüncü maça aynı kararlılıkla çıkan EDG, RNG’nin Baron’u fazla zorlamasından çok güzel yararlandı ve rakibini cezalandırıp bu karşılaşmadan da galip çıkarak durumu 2-2’ye getirdi. 5.maçta Cho’gath’i yasaklayan taraf bu sefer EDG oldu. Karşılaşma serinin geneline yakışır bir çekişmeye sahne oldu. Ancak RNG’nin sonu olan şey Uzi’nin Ashe tercihi oldu. Şampiyonun tanklar karşısında yeterli hasarı çıkarmakta zorlanması EDG tanklarının arka saflara kolayca sarkmasıyla sonuçlandı. 40 dakika süren mücadelenin sonucunda EDG rakibinin tüm inhibitörlerini yıkıp Nexus’u da alarak maçtan ve seriden reverse sweep yaparak galip ayrıldı.

EDG, bu serinin ardından beşinci LPL şampiyonluğuna ulaştı. Uzi bir kez daha finallerde yenilerek kupa hasretini sürdürdü. Öte yandan iki takım da 2017 Dünya Şampiyonası’na katılmayı garantiledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.