League of Legends League of Legends Haberleri

Lynx, Galatasaray Espor’a transfer oldu

Geçtiğimiz sezon Dark Passage bünyesinde yer alan koç Lynx, Galatasaray Espor ile anlaşma sağladı.

2019’a genç ve yerli bir beşliyle giren Dark Passage, koç pozisyonu için henüz tecrübesiz ancak oyun bilgisi yüksek isimlerden Lynx ile anlaştı. Oyuncuların gelişimi için büyük çaba sarf eden koç, seçim yasaklama ekranında da fena olmayan işler başardı. Dark Passage, sözleşmesinin sona ermesiyle Lynx ile yolların ayrıldığını duyurdu. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Yapılan açıklamaya göre Lynx’in sıradaki durağı Galatasaray Espor oldu.

Koçluk kariyerine 2018 yılında başlayan isim, 2019’un başında önemli bir sorumluluk üstlendi. Genç ve tecrübesiz bir beşliyle Vadi’ye inen koç, oyuncuların gelişimine katkı sağlayabilmek ve iyi sonuçlar alabilmek adına büyük bir çaba sarf etti. Kış Mevsimi’nde altıncı olup play-off oynayan DP, çeyrek finalde Royal Youth’a 3-0 kaybetti ve turnuvaya veda etti. Yaz Mevsimi’nde ise dokuzuncu olan ekip, play-off’lara dahi kalamadı.

Lynx’in elindeki imkanlar ve kadro, şampiyonluk adayı veya üst sıralara oynayabilecek kapasitede değildi. Bu tecrübe, deneyimsiz koç için de iyi oldu diyebiliriz. Oyuncuların bireysel performansları ve genel takım oyunuyla daha çok ilgilenebilen koç, CV’si için önemli bir işe imza attı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan ismin Galatasaray’a transfer olacağı konuşuluyordu. Bu dedikodular gerçekleşti ve kulüp tarafından resmi açıklama geldi.

Bu transferin ardından geçtiğimiz Kış Mevsimi’nde DP’de yer alan Ragner-Lynx ikilisi yeniden bir araya gelmiş oldu ancak bu sefer Kış Mevsimi’nde Vadi’ye inemeyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir