League of Legends League of Legends Haberleri

Marin, Afreeca Freecs’e transfer oldu

Geçtiğimiz günlerde LPL takımlarından LGD’den ayrıldığı açıklanan Marin’in yeni adresi Afreeca Freecs oldu. Takımın 2017 kadrosu da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Hali hazırda orta koridor için Kuro ve nişancı rolü için Kramer’la anlaşan organizasyon, üst koridoruna da tecrübeli oyuncu Marin’i getirdi. 

LCK’de sezon arası transfer dönemi büyük bir hızla devam ediyor. SKT’nin Peanut ve Huni’yi transfer etmesi ile beraber KT de yeniden yapılanmış ve başarılı ormancı Score’un etrafına dünya yıldızlarını transfer etmişti. ROX’tan Smeb’i getiren takım, EDG’den Pawn ve Deft’i transfer etmiş, son olarak da 2014 Dünya Şampiyonası’nda MVP seçilen Mata’yı destek rolüne getirmişti. Arkasına yatırımcı parası aldığı dedikoduları dolaşan Afreeca Freecs ise sayısı çok olan boşta oyuncu havuzundan kendisine güçlü bir ekip kurmaya başladı. Geçtiğimiz yılın en iyi takımı olarak gösterilen fakat Worlds 2016 Yarı Finali’nde ezeli rakibi SKT’ye elenen ROX’un orta koridor oyuncusu Kuro’yu transfer eden takım, nişancı pozisyonuna ise CJ’de oynayan yetenekli Kramer’ı getirmişti. Organizasyon üst koridora da büyük bir hamle yaptı ve 2015 yılında SK Telecom T1 ile Worlds Şampiyonluğu yaşayan Marin’i transfer etti.

SKT ile şampiyonluk yaşadıktan sonra Çin’deki yüksek maaşlardan ötürü LGD’ye transfer olan Marin’in 2016 yılını silik bir şekilde geçirdiğini söyleyebiliriz. Oyuncu LGD ile büyük bir başarı yakalayamazken, hala dünyanın en iyi üst koridor oyuncularından birisi olarak görülüyor. 2015 yılında performansı ile Faker’ın da önüne geçen Marin’in AFs takımında neler yapacağını hep beraber izleyeceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir