League of Legends League of Legends Haberleri

Mata, KT’ye transfer oldu

Royal Never Give Up takımının yıldız destek oyuncusu Mata, LCK’nin iddialı takımı KT’ye transfer oldu. Böylece KT’nin 2017 sezonu için kadrosu da tamamlandı. 

LCK’de Sezon 6 sonrası transfer dönemi hareketli geçmeye devam ediyor. 2016 sezonunun SKT ile en iyi takımı olarak gösterilen ROX’un dağılmasından sonra oyuncular adeta havada kapılmış, Peanut SK Telecom T1’a transfer olurken Smeb ise KT’ye katılmıştı. Longzhu Gaming, ROX’un eski alt koridor ikilisi Pray ve Gorilla’yı transfer ederken, KT adeta Worlds Şampiyonluğu için oynayacak bir takım kurdu.

Üst koridora Smeb, orta koridora Pawn, alt koridora ise Deft-Mata’yı transfer eden takım, adeta bir “anti Faker” takımı oldu. Worlds 2014’te Samsung White ile şampiyon olan Mata, daha sonra diğer takım arkadaşları gibi LPL’e transfer olmuş ve sıcak paranın tadına bakmıştı. Burada bir süre koçluk da yapan oyuncu, son olarak Royal Never Give Up ile Worlds 2016’ya katılmış, fakat Çeyrek Final’de SK Telecom T1’a elenmişti.

2015 yılının sonundaki “Kore Göçü”nün tersi bu yıl gerçekleşirken, KT takımının futbol terimi ile “yıldızlar karması” haline geldiğini eklemek gerekiyor. Deft haricinde tüm oyuncuların Faker ile bir rekabeti bulunurken, her roldeki oyuncu büyük bir yeteneğe sahip. KT’nin bu transferleri ile beraber Sezon 4’te hem LCK’yi hem de Worlds’ü domine eden eski Samsung organizasyonundan üç oyuncu tekrar aynı takımda buluştu. Pawn ve Mata Samsung White’ta forma giymiş, Deft ise Samsung Blue takımında mücadele etmişti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir