League of Legends League of Legends Haberleri

Mert Tanrıverdi, Royal Youth’tan ayrıldı

Kurulduğu günden bu yana Royal Youth organizasyonunun menajerlik görevini üstlenen Mert Tanrıverdi, takımdan ayrıldı.

İlk olarak Royal Bandits olarak kurulan ekip menajerlik görevine daha önce Galatasaray Esports ve Victorious Ace bünyesinde çalışmış olan Mert Tanrıverdi ile anlaştı. Royal Bandits ilk kurulduğu dönem kötü bir mevsim geçirse de VFŞL’de çok iyi performanslar sergiledi. Uberq ve Mert Tanrıverdi’nin çabalarıyla büyük yıldızlarla anlaşan Royal, Cepted, Malrang, Pilot gibi Korelileri bünyesinde bulundurdu. Bugün yapılan açıklamaya göre takımın 2017 yılından beri menajerliğini yapan Tanrıverdi, Royal Youth’tan ayrıldı.

Xihultas olarak da bilinen Tanrıverdi ilk olarak Galatasaray Esports bünyesinde çalıştı. Takım çok parlak dönemler geçirmese de Xihultas’ın o dönemde kadroya kattığı birkaç isim şu anda üst seviyelerde mücadele ediyor. Bunlara örnek olarak Broken Blade ve Abbedagge’yi gösterebiliriz. Ardından Victorious Acemin menajerliğini yapan Tanrıverdi takımıyla Yükselme Ligi’ni kazanıp VFŞL’ye yükselemedi.

2017 yılında Royal Bandits’e transfer olan menajer geçtiğimiz mevsime kadar bu görevini sürdürdü. Bu süreçte Royal Bandits 2 final oynadı ancak şampiyonluk yaşayamadı. Organizasyonun adının Royal Youth olmasının ardından Mert Tanrıverdi buradaki görevini devam ettirdi ve takım TBF’yi kazanarak Worlds’ün yolunu tuttu. Royal Youth Worlds 2019’da beklentilerin altında kaldı. Takımdaki tüm oyuncular tekliflere açık olduklarını duyurmuştu ve orta koridor Cyeol’un takımdan ayrıldığı kesinleşmişti. Bu konu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mert Tanrıverdi sporun içinde yer alacağını belirtti. Bakalım başarılı ismin sıradaki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir