League of Legends League of Legends Haberleri

Misfits Gaming, Hatchy ve Kirei’nin bulunduğu Akademi kadrosunu duyurdu

Kadrosunda Türkiye’de mücadele etmiş Kirei ve Hatchy gibi tanıdık isimler bulunduran Misfits Gaming 2020 için Akademi Ligi kadrosunu Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu. İddialı bir kadro kuran Fransız takımını yakından inceleyelim.

Kadronun koçluğunda bulunan Hatchy, Türk esporseverler için hiç yabancı bir isim değil. Türkiye kariyerine ZONE eSports takımının koçluğuyla başlayan Hatchy, daha sonra TBF 2015 yolculuğunda Beşiktaş Esports bünyesinde koçluk görevine devam etmişti. Daha sonra 2016’da Supermassive’in “yıldızlar karması” olarak anılan kadrosunun koçluğuna getirilmiş ve KMF’yi kazanmış ve Supermassive ile MSI yolunda Brezilya yolculuğuna çıkmıştı. Polonyalı koç, IWCI’da şampiyonluğa ulaşıp MSI bileti almıştı ve Türk takımlarının MSI’daki tek galibiyetini CLG’yi yenerek sağlamıştı. MSI’da gruplardan çıkamayan Supermassive takımı dağılmamış ve Yaz Mevsimi’ni Türkiye Büyük Finali’nde Dark Passage’ 3-0 kaybederek noktalamıştı. Şu an Misfits Gaming ile anlaşan Hatchy de takımdan ayrılmıştı.

Hatchy ve Kirei’nin Türkiye kariyeri

Hatchy, yaklaşık 2 yıl süren Avrupa macerasının ardından Türkiye’ye bu sefer TBF kaybettiği Dark Passage bünyesinde dönecekti. 2018 Yaz Mevsimi’nde DP’nin kötü giden gidişatını durdurmak için Humanoid ve Kirei ile DP’ye katılan Hatchy, DP’ye bir ivme kazandırmıştı ve takım playofflar’a girebilmişti. Çeyrek finalde HWA’yı 3-2 yenen DP yarı finalde Royal Youth’a 3-0 kaybetmiş ve bu da Hatchy için Türkiye kariyerini tekrardan noktalama anlamına gelmişti.

Diğer bir hepimizin aşina olduğu isim ise Kirei. Kirei’yi ilk olarak 2016’da Dark Passge ile 2016 IWCQ yani Dünya Şampiyonası Elemeleri’nde tanımıştık. DP INTZ’e finalde 3-2 kaybederek eve dönse de Kirei olumlu bir görüntü çizmişti. Shotcaller, yani takım içinde komut verici görevini üstlenen Kirei bu özelliğiyle öne çıkmıştı. DP ile yolu tekrar kesişen 22 yaşındaki oyuncu, Hatchy koçluğundaki DP ile 2018 Yaz Mevsimi’nde oynamıştı. Daha sonra takımdan ayrılan genç ormancı, Türkiye’ye bu sefer 1907 Fenerbahçe bünyesinde katılmıştı.1907 Fenerbahçe ile Kış Mevsimi Şampiyonluğu yaşayan oyuncu, ligi domine eden takımın en önemli parçalarından biriydi. MSI‘da işler istenildiği gibi gitmedi ve 1907 Fenerbahçe, MSI elemelerinde elendi.

Mistfits Gaming’in Akademi kadrosunda, Hatchy ve Kirei le birlikte üst koridorda Agresivoo, orta koridorda Decay, saldırı gücü taşıyıcısında Jezu, destek rolünde ise Doss mücadele edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir