League of Legends League of Legends Haberleri

MoSiTing, Schalke 04 Akademi takımının koçu oldu

Daha önce 1907 Fenerbahçe’de de görev yapan MoSiTing, gelecek sezon itibariyle Schalke 04 Akademi’nin koçluğunu üstlenecek.

MoSiTing kariyeri boyunca dünyanın çeşitli yerlerinde görev alarak tecrübelendi. Başarılı koç daha önce Türkiye, Brezilya, Almanya, Danimarka, Polonya ve İspanya’da görev aldı. Son olarak EU Masters turnuvasında Ensure Esports takımının koçluk görevini üstlenen MoSiTing, yeni sezonla birlikte Almanya’ya geri dönüyor. Takımın Twitter üstünden yaptığı açıklamaya göre başarılı koç kariyerini Schalke 04 Evolution’da devam ettirecek.

Alman koç kariyerine Penta 1860 ile başladı. Burada acemilik sürecini geçiren isim daha sonra Copenhagen Wolves’a transfer oldu. EU CS’te mücadele eden ekip LCS’e çıkmayı başaramadı. Team Kinguin ile de istediği başarıyı yakalayamayan MoSiTing kısa bir süre Team Turquality’nin koçluğu yaptı. Ardından 1907 Fenerbahçe ile anlaşan isim burada ismini bizlere duyurdu. Takım ilk kurulduğu mevsim iyi bir performans sergileyemedi.

MoSiTing, 1907 Fenerbahçe kariyerinin ardından sırasıyla KIYF Esports, Ad Hoc Gaming, Vodafone Giants ve Ensure Esports bünysinde çalıştı. Koç, Ensure ile sadece EU Masters turnuvasına katılım sağladı. Alman koçun kariyerindeki en büyük başarısı İspanya Ligi’nde normal sezonu üçüncü sırada bitirmesi denebilir.

MoSiTing genç ve başarıya aç bir isim. Koçun ülkesinde bir takımın başarısı için çabalayacak olması kendisi için mental anlamda bir hayli değerli olacaktır. Schalke 04 Evolution son olarak ESLM 2019 Yaz Elemeleri’nde başarılı olup 2019 ESL Almanya Ligi’ne katılma hakkı elde etti. Bakalım bu koç takviyesiyle bizleri nasıl bir Schalke 04 Evolution bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir