League of Legends League of Legends Haberleri

MSI 2018 Ön Eleme aşamasında ilk maçlar tamamlandı

Avrupa’da düzenlenen ve temsilcimiz BAUSuperMassive’in de mücadele ettiği MSI 2018’de ilk iki gün karşılaşmaları tamamlandı. 

2018’in ilk uluslararası turnuvası MSI büyük bir heyecanla başladı. Turnuvanın formatından ötürü Ön Eleme aşaması oynanırken önceden WildCard olarak bildiğimiz sunucular altı takımlık grup aşamasına kalmak için kıyasıya bir mücadele içerisinde. Temsilcimiz BAUSuperMassive de bu takımlardan birisi. B grubunda Kabum, Pentagram ve Dire Wolves ile eşleşen SUP, ilk karşılaşmalarını oldukça rahat tamamladı.

Dün oynanan A grubu karşılaşmalarına ise Gambit damga vurdu. Kaos Latin Gamers, Rainbow 7 ve Ascencion ile A grubunda mücadele eden Gambit oynadığı tüm karşılaşmayı kazanmayı başardı. Özellikle Diamond’ın harika orman performansı takıma galibiyetleri getirdi. Turnuva öncesi fazlasıyla hypelanan takımlardan olan Rainbow 7 ise kötü bir ilk gün geçirdi. Sadece bir galibiyet alabilen takım, ezeli rakibi Kaos Latin Gamers’ın arkasında üçüncü sırada yer alıyor. SEA temsilcisi Ascension ise hiç galibiyet alamadı ve bir sonraki tura çıkma şansını neredeyse kaybetti.

SUP ise kusursuz bir ilk gün geçirdi diyebiliriz. İlk maçında Dire Wolves’a karşı yavaş bir erken oyun geçirmesine rağmen makrodaki performansıyla galibiyete rahatlıkla ulaşan SUP, ardından Pentagram ve Kabum’u adeta ezip geçti. Özellikle CBLoL temsilcisi Kabum karşısında takımımızın nasıl bir oyun sergileyeceği merakla bekleniyordu. 21 dakika sonucunda sadece 1 skor vererek KBM’u yenen SUP, grubu rahatlıkla tamamlayacağının sinyallerini ilk günden verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir