League of Legends League of Legends Haberleri

MSI 2018 Play-In grupları bugün belli oluyor

Kış Mevsimi Finalleri 2018 Şampiyonu BAUSuperMassive’in de yer alacağı MSI 2018 Play-In aşaması önümüzdeki günlerde başlıyor. Play-In grupları ise bugün saat 15:00’te çekilecek kura ile belli oluyor. 

İlk olarak 2015’te düzenlenen ve sezon ortasında Worlds kadar büyük olmasa da en az onun kadar önemli bir turnuva. Eskiden WildCard olarak adlandırılan bölgelerin de yer aldığı turnuvada Play-In aşamasında bu takımlar yer alıyor. 8 takım dörderli iki gruba ayrılarak gruplarını lider olmak için mücadele edecek. Sonrasında ise lider iki ekip ya Flash Wolves ya da EVOS ile karşılaşacak ve MSI 2018 gruplarına kalma hakkı elde edecek.

LPL Şampiyonu, Team Liquid, Fnatic ve Kingzone DragonX’in rakiplerini beklediği grup aşamasından önce Play-In oynanacak. Burada katılan takımlar önceki yıl uluslararası turnuvalarda gösterdiği performanslarına göre iki torbaya ayrıldı. Buna göre torbalar şu şekilde:

  1. Torba: Kabum, Gambit, BAUSuperMassive ve Rainbow7
  2. Torba: PENTAGRAM, Ascension, Kaos Latin Gamers ve Dire Wolves

Her grupta aynı torbadan iki takım yer alacak. Takımlara baktığımızda ise yenemeyeceğimiz ekip olmadığını görüyoruz. Özellikle ikinci torbadaki rakiplerimiz bizim seviyemizin altında yer alıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere gruplarını birinci olarak tamamlayan takımlar ya FW ya da EVOS ile eşleşecek ve beş maçlık seri oynayarak gruplara kalma mücadelesi gösterecek.

Geçtiğimiz yıllarda gruplara kalma başarısı gösteren SUP’un bu başarıyı tekrarlamasını bekliyoruz. Bu yıl daha derli toplu, planlı ve güçlü bir kadro ile turnuvaya katılan SUP, VFŞL’deki performansını MSI’a taşırsa dünyanın en iyi takımlarına karşı Vadi’ye inme fırsatı yakalamasını görebiliriz.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir