League of Legends

MSI 2019, Worlds 2019’a büyük etki edecek

Riot Games

Yapılan açıklamaya göre MSI 2019 ön eleme gruplarında mücadele eden takımlar arasından ana turnuvaya katılmayı başaracak bölge, Worlds 2019’a 2 takım gönderecek.

Bilindiği üzere geçtiğimiz Worlds turnuvalarına ön elemeleri geçerek katılmıştık. Tabii aynı format MSI turnuvalarında da geçerli. Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre bu sezon düzenlenecek MSI 2019 ön eleme gruplarına katılan takımlar arasından ilk sırayı alan bölge, Worlds’e iki takım gönderecek. İki takım gönderecek bölgenin şampiyonu ise Worlds’e direkt olarak gruplardan başlayacak. Bu haberle birlikte 1907 Fenerbahçe’nin turnuvada yakalayacağı başarı altın değeri taşıyor diyebiliriz.

Gelecek hafta başlayacak olan MSI 2019 bölgemiz adına çok daha önemli bir hale geldi. Bildiğiniz gibi ön eleme gruplarına 8 bölgenin takımları katılıyor. Daha önce yapılan kura çekimine buradan ulaşabilirsiniz. Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe, en dişli rakibi Phong Vu Buffalo ile aynı gruba düştü. Bu da demek oluyor ki en güçlü rakibimizi grup aşamasında saf dışı bırakmamız gerekiyor.

MSI 2019 ön eleme gruplarından sadece lider takıım çıkıyor. Ön eleme grup aşaması tamamlandıktan sonra A grubu lider Team Liquid’le, B grubu lideri ise Flash Wolves’la karşılaşacak. Bu karşılaşmaların mağlupları da kaybedenler eşleşmesinde kozlarını paylaşacak. Ön elemelerden 3 takım MSI 2019 ana turnuvasının yolunu tutacak.

İhtimaller dahilinde baktığımızda Vietnam temsilcisi Phong Vu Buffalo’yu bir şekilde yenmemiz gerekiyordu. Vietnam temsilcisini gruplarda saf dışı bırakmamız halinde işimiz biraz daha kolaylaşacak gibi duruyor. Worlds’e 2 takım yollayabilmemiz için 1907 Fenerbahçe’nin MSI ana turnuvasına katılması gerekiyor. Yani gruptan çıkııp Team Liquid’e yenilse de, kaybedenler eşleşmesini kazandığı taktirde Worlds 2019’a 2 takım yollayacağız.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.