MSI 2023 League of Legends

MSI 2023 Şampiyonu JD Gaming

MSI 2023 Finali, League of Legends dünyasının en büyük heyecanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. MSI 2023 final mücadelesi, Çin’in iki güçlü takımı JD Gaming ve Bilibili Gaming arasında gerçekleşti. Bu iki efsanevi ekip, turnuvanın en iyi takımları arasında yer alarak, büyük bir zafer için karşı karşıya geldi. JD Gaming bu zorlu mücadeleyi 3-1 kazanarak MSI 2023 kupasını evine götürdü. MSI 2023 finalinin MVP’si JD Gaming adına Knight oldu.

MSI 2023

  • 1. Oyun

MSI 2023 final serisinin ilk oyununda büyük bir orta koridor farkı vardı. Oyunun başından sonuna kadar altın üstünlüğünü koruyan JD Gaming adına Knight tarafından tercih edilen Jayce adeta ilk oyunun kilit ismi oldu. Alt koridordan Ruler‘ın tercihi Jinx‘i güzel kullanan JD Gaming serinin ilk oyununu 25 dakika 55 saniyede tamamladı ve seride 1-0 öne geçti. Serinin ilk oyununda bir diğer dikkat çeken detay ise iki tarafında Baron almamış olması oldu.

  • 2. Oyun

Serinin ikinci haritasında adeta satranca dönen güzel bir mücadele vardı. İki tarafın seyir zevki yüksek karşılaşmasında ikinci oyun Bilibili Gaming‘e gitti. Bilibili Gaming adına seride öne çıkan oyuncu Yagao olurken öne çıkan şampiyon yine Jayce oldu. Orta koridorda önceki haritanın MVP’si Knight‘a kurduğu üstünlük maçın son evrelerinde daha açık gözlemlendi ve Bilibili Gaming 4 ejder 1 baron aldığı maçı 31 dakika 12 saniyede kazandı ve seriniye tekrardan eşitlik geldi.

  • 3. Oyun

Serinin üçüncü oyununda ilk iki oyunun tersine ezici bir üstünlük vardı. JD Gaming‘te Knight‘ın ilk oyunda olduğu gibi Jayce tercihi yine oyunda fark yaratan etmen oldu. 7/0/3 oynayan Knight serinin 3. oyununu JD Gaming‘e kazandırdı. Altın farkının 13 binleri bulduğu, 3 ejder ve 1 baronun JD Gaming’e oyunu JD Gaming 23 dakika 52 saniyede kazandı ve MSI şampiyonluğundan sadece 1 adım uzaklıktaydı.

  • 4. Oyun

Bilibili Gaming için tamam yada devam oyununda yine kötü bir mücadele vardı. Seri boyunca adını söylemekten usanmadığımız Knight yine efsane işlere imza attı. Tamam yada devam oyununda 1 skor çıkartabilen Bilibili Gaming belkide serinin en kötü performanslarından birisi ile karşı karşıyaydı. 2 ejderin ve 1 baronun JD Gaming‘e gitmesinin ardından JD Gaming serinin 4. oyununu 22 dakika 33 saniyede kazanarak MSI 2023 şampiyonu oldu.

5mid Özel: Fatih “Luger” Güven Röportajı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir