MSI 2024 League of Legends

MSI 2024 Bracket Aşaması Başlıyor!

2024 League of Legends Sezon Ortası Turnuvası 1 Mayıs’ta başladı ve bu turnuva, dünya çapında en başarılı LoL takımların karşılaştığı yılın ilk büyük mücadelesi. Ön elemelerin tamamlanması ile MSI 2024’te heyecan da katlanarak artıyor, Bracket aşaması 1. tur karşılaşmaları 7 Mayıs tarihinde başlayacak ve 12 Mayıs tarihinde sona erecek.
Resim
MSI 2024 Bracket Aşaması Fikstürü

LCS’in Son Kalesi Team Liquid TOP Esports’u Devirebilecek Mi?

Kuzey Amerika Ligi LCS, MSI 2024’e iki takım ile birlikte katılmıştı. Ön Eleme aşamasında FlyQuest’in elenmesi ile birlikte Team Liquid, LCS’in son kalesi durumuna geldi. Bracket aşamasının ilk turunda Çin Ligi LPL ikincisi TOP Esports ile eşleşen Team Liquid’in tek amacı halihazırda pek parlak günlerden geçmeyen LCS’i en iyi şekilde temsil etmek ve Çin temsilcisini devirmek.

Çin temsilcisi TOP Esports ise MSI 2024’e ön eleme aşamasından başlamıştı. Bu etabı zorlanmadan geçen LPL temsilcisi, her Çin takımı gibi turnuvanın en net şampiyonluk adaylarından biri. Team Liquid karşısına galibiyet parolası ile çıkacağına kesin gözüyle bakılan TOP Esports taraftarlarını gururlandırmaya çalışacak. Karşılaşma 7 Mayıs tarihinde, saat 12:00’de başlayacak.

Resim
TL vs TES

Chovy’nin Takımı Gen.G, Avrupa’nın İkincisi Fnatic Karşısında

Fnatic, uzun yıllar sonra katıldığı League of Legends Sezon Ortası Turnuvası’nda Avrupa’nın umutlarını bağladığı takımlardan biri. Ön eleme aşamasından MSI’ya hızlı bir giriş yapan Fnatic, Çin ikincisi TOP Esports’a mağlup olmasına rağmen son şans karşılaşmasında GAM Esports’u 2-0 ile geçerek Bracket aşamasına katılma hakkını elde etmişti.

Diğer yandan Kore şampiyonu Gen.G, turnuvanın en net favorilerinden biri konumunda. Kore ligi LCK’de çok başarılı ve stratejik açıdan derin bir oyun ile şampiyon olan Gen.G, benzer bir başarıyı MSI 2024 turnuvasında da gerçekleştirmek için elinden gelen her şeyi yapacak. Karşılaşma 8 Mayıs tarihinde, saat 12:00’de başlayacak.

Resim
GEN vs FNC

İki Devin Savaşı: LEC’den G2 – LCK’den T1

EMEA’nın kurulduğu günden itibaren LEC’de en çok şampiyon olan, ligin en başarılı takımı G2; LCK ikincisi, son dünya şampiyonu Faker’ın liderliğindeki T1 karşısına MSI 2024 Bracket aşaması birinci turda çıkacak. Birinci tur mücadelelerinden en çok merak edilen karşılaşmanın bu eşleşme olması, maçın önemini espor severler gözünde daha da arttırmakta. Avrupa’nın tartışmasız en önemli LoL oluşumu G2 Esports, LEC’nin hala rekabetçi bir lig olduğunu göstermek; son dünya şampiyonu, Kore ikincisi T1 ise hala en iyi takım olduğunu tüm dünyaya kanıtlamak için Sihirdar Vadisi’ne inecek. Karşılaşma 10 Mayıs tarihinde, saat 12:00’de başlayacak.

Resim
G2 vs T1

PSG Talon, LPL Şampiyonu BLG Karşısında Şans Arıyor

Asya-Pasifik temsilcisi PSG Talon MSI 2024’e ön eleme aşamasından başlamıştı. İlk karşılaşmada FlyQuest’e 2-1 mağlup olan PCS temsilcisi kaybedenler grubunda sırası ile Estral Esports ve rövanş karşılaşmasında FlyQuest’i 2-0 yenerek adını bracket aşamasına yazdırmıştı. Bracket aşamasının averaj takımı gibi görülen PSG Talon, turnuvanın en önemli favorilerinden Çin şampiyonu Bilibili Gaming karşısında elinden geleni yapmaya çalışacak. Karşılaşma 9 Mayıs tarihinde, saat 12:00’de başlayacak.

Resim
BLG vs PSG

MSI 2024 Bracket Aşaması Nasıl İzlenir?

2024 League of Legends Sezon Ortası Turnuvası’nın tamamını LoLesports resmi web sitesi üzerinden izleyebilirsiniz.

Bununla birlikte gerçekleşen resmi duyuruya göre Aral “Halpern” Norman ve Furkan “LynxÇrezz” Arıkovan Türkçe şekilde MSI ortak yayınlarını kendi kanallarından yayımlayacak. MSI heyecanına onlarından yayınlarından da katılım sağlayabilirsiniz.

2024 League of Legends Sezon Ortası Turnuvası MSI hakkında daha fazla bilgiye bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

MSI 2024 Başlıyor | Bilmeniz Gereken Her Şey

Güney Amerika 2024 MSI’dan Tamamen Elendi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir