League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

Sürpriz bir mevsim geçiren NA LCS’te 2017 Yaz Mevsimi 2. hafta 2. gün serileri, oynanan DIG-TSM, FOX-CLG, IMT-FLY ve NV-TL karşılaşmaları ile tamamlandı.

İlk haftadaki çıkışını sürdüren Team Envy, bu haftaya da galibiyetle başlarken, Team SoloMid ise rakiplerine yenilmeye devam ediyor. Zirvedeki iki takım FOX ve CLG’nin mücadelesi ise CLG’nin galibiyeti ile sonuçlandı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Dignitas 2-1 Team SoloMid

İlk maça Shrimp ile başlayan DIG, Lee-Bard ikilisinin haritayı kontrol etmesiyle karşılaşmayı rahat bir şekilde kazandı. TSM’e haritada hareket alanı bırakmayan takım, oyunun erken dakikalarında Shrimp’in baskınlarıyla alt koridordan avantajı eline geçirdi ve hiç bırakmadı. Ninja Baron aldıktan sonra TSM’in alt koridordaki 4 kişilik ittirmesini durduran ve orta koridordan LOD’u tek başına inhibitöre gönderen DIG, başarılı makro oyunu ile seride 1-0 öne geçti. İkinci maçta TSM galibiyeti olmasına rağmen ekibin fazlasıyla zorlandığını belirtmek gerekiyor. Xayah-Rakan ikilisi ile takım savaşlarında avantaj elde eden TSM, yine de DIG’in makro hamlelerine çok zor karşılık verdi. Baron’u alan TSM’i haritadaki konumu ile sıkıştırmak isteyen DIG için karşılaşmanın kırılma anlarından birisi de bu karardı. Sürekli olarak harita görevleri için savaşan iki takımdan kompozisyonu daha iyi ve yüksek kitle kontrollü olan TSM, seriyi 1-1’e getirdi. Serinin son maçında ise Ssumday’in şovu vardı. Üst koridorda Renekton’a bir defa ölen fakat bundan sonraki her savaşı kazanan Ssumday, Fiora ile takımını taşıdı. Ashe okunu çok iyi kullanan DIG, TSM’i üst üste pozisyon dışı yakalayarak skor avantajını hep elinde tuttu. 21. dakikadaki Baron’dan sonra ise maç tamamen tek taraflı hale geldi. Ejder etrafındaki son savaşta görüşü olmamasına rağmen savaşmayı tercih eden TSM, rakibine beş skor ile maçı hediye etti. DIG ise seriyi 2-1 kazanarak çıkışını sürdürdü.

Echo Fox 1-2 Counter Logic Gaming

Savaşmayı seven iki ekibin ilk maçında CLG galibiyeti bulunuyordu. Uzun zamandır görmediğimiz Rengar’ı ormana tercih eden CLG’ye karşın FOX ise tank bulunmayan Ivern kompozisyonu kurdu. FOX’un ayrıca seriye Akaadian yerine Grig ile başladığını da ekleyelim. Erken dakikalardaki baskınlar ile avantajı eline geçiren CLG, takım savaşlarını Galio ve Bard ile başlatarak FOX’un reaktif oynamaya mecbur bıraktı. CLG’de herkes bireysel olarak çok iyi oynarken FOX’un savaş başlatacak mekaniklerinin bulunması, ekibe karşılaşmaya mal oldu. 40 dakika süren serinin ikinci mücadelesi ise FOX’un zaferiyle sonuçlandı. CLG tarafı Darshan’a imza şampiyonu Fiora’yı tercih ederken FOX ise alt koridorda destek rolüne Galio’yu tercih etti. Sürekli takım savaşı çıkarken bu savaşlar sonucu inhibitörleri yıkmayı başaran FOX, dağınık ve bir nevi fiestaya dönen mücadeleyi kazanıp seride eşitliği sağladı. Serinin son maçında ise CLG’nin orta koridorda Kassadin seçiminin yanı sıra desteğe Blitzcrank’i aldığını gördük. FOX ise daha önce Gate’in tercih ettiği Sejuani’yi yine desteğe aldı. Dardoch’un harita üzerindeki hareketi ve özellikle Darshan’ın harika Gragas ultiler CLG’ye skorlar kazandırırken Aphromoo da BC ile birçok kez rakibine skor katkısında bulundu. Maçın dönüm noktası ise 24. dakikadaki FOX’un Baron girişimiydi. Çaresizlik Baron’u olarak gösterebileceğimiz girişim felaketle sonuçlandı ve CLG bu noktadan sonra oyunun kontrolünü bırakmayarak seriyi 2-1 kazandı.

Immortals 2-1 FlyQuest

Merakla beklenen serinin ilk maçını kazanan taraf IMT oldu. Maçın ilk dakikalarından itibaren FLY’ın girdiği her savaşı kazandığını gördük. Ziggs-Jarvan-Talon ile oldukça iyi bir kombo oluşturan FLY, haritanın kontrolünü ele alarak orta koridor inhibitörünü dahi açmayı başarmıştı. Fakat oyuncuların haritada tek başlarına çok fazla yakalanması, IMT için geri dönüş aralığı sağladı. Oyun disiplininden kopmayan ve oyun sonu hiper taşıyıcısı Caitlyn’i iyi kullanan IMT, 46 dakika süren mücadelede geri dönüş gerçekleştirerek maçı kazandı. Serinin ikinci maçında ise FLY’ın daha dengeli ve metanın popüler şampiyonlarını tercih ettiğine şahit olduk. Orta koridora Hai’nin çok iyi oynadığı Orianna’yı alan ekip, bunun yanı sıra WildTurtle’a Ashe’i, Moon’a ise imza şampiyonu Rengar’ı aldı. Yine takım savaşları ile şekillenen maçın tek bir çatışma ile kaderinin çizildiğini belirtmek gerekiyor. Baron etrafındaki takım savaşında harika bir Orianna ultisiyle avantaj elde eden FLY, IMT’nin geri kalan üyelerini de kovaladı ve güçlendirmeyi aldıktan sonra üç inhibitörü de açtı. Oyunu kitabına göre oynayan FLY, mevsimdeki ilk galibiyetini alarak seriyi eşitledi. Serinin son maçının da ilk iki karşılaşmadan farklı olmadığını belirtmek gerekiyor. Yine orta koridoruna Orianna tercihinde bulunan FLY’a karşın IMT Zac’i seçme fırsatı buldu. Ki şu anda metanın en etkili şampiyonu olan Zac’in de tek başına maçı kazandığını gördük. Koridor aşamasında skorlar almasına rağmen Zac’in takım savaşındaki etkinliğini hiçbir şekilde engelleyemeyen FLY, esasında hiç de fena başlamadığı mücadeleyi kaybetti ve Immortals, seriyi 2-1 kazandı.

Team Envy 2-1 Team Liquid

Yaz Mevsimi’nin flaş ekiplerinden Team Envy, Liquid karşısında da galibiyet serisini sürdür. İlk maçta TL’nin büyük bir avantaj elde etmesine rağmen bununla maçı kapatamadığını izledik. Özellikle Piglet’in Xayah ile beslenmesi takımın savaşlarda yüksek hasar çıkarmasına neden olsa da dağınık kalmaları ve kötü makro kararlarından ötürü Liquid, rakibi Envy’ye maçı adeta hediye etti. Envy’nin çok daha kararlı ve fikir birliği içerisindeymiş gibi oynadığından da bahsetmek gerekiyor. Bu maçta da Xayah-Rakan ısrarından vazgeçmeyen TL, Matt’in pozisyon hazırlaması ile birçok kez skor buldu ve avantajını büyütmeyi başardı. NV ise ormanda ligde sadece Lira’nın oynadığı Nidalee’yi aldı ve ne yazık ki Olaf-Galio ikilisine karşı bir çare üretemedi. Bu defa çok daha iyi bir şekilde haritayı totemleyen TL, aldığı skorlardan sonra 40 dakika süren mücadelede karşılaşmayı kazanmayı başardı. Orta koridor Galio’nun TL adına hiç ölmediğini ve harika bir işlevsellik sağladığını da belirtelim. Günün son mücadelesinde ise TL’nin yine bir önceki maçtakine benzer bir kompozisyon kurduğunu gördük. Öte yandan Envy ise Taliyah-Jarvan kombosunu bir kez daha Vadi’ye yansıtmayı başardı. Erken oyunu yine iyi oynayan TL, malesef oyun ortasında Envy’nin rotasyonlarına cevap veremedi. Pirean, Taliyah ultilerini çok iyi kullanarak rakibine pozisyon yarattı ve takım, galibiyete ulaşarak çıkışını sürdürdü.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir