League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi Elemeleri’ne katılacak takımlar belli oldu

flickr.com/lolesports

2017 Bahar Mevsimi’ni son iki sırada bitiren Team Envy ve Team Liquid, Yaz Mevsimi’nde ligde kalmak için NA CS’yi ilk iki sırada bitiren Gold Coin United ve eUnited ile mücadele edecek. İkili eleme sisteminde oynanacak olan turnuva, 1-2 Nisan tarihinde düzenlenecek.

NA LCS’te 2017 Bahar Mevsimi’nin en büyük hayal kırıklığı şüphesiz Team Liquid. Orta koridorda lige Goldenglue ile başlayan fakat beklenen verimi alamayan ekip, mevsim boyunca birçok kez kadro değişikliğine gitmek zorunda kaldı. Orta koridorunun zayıf performansına çare olmak amacıyla Piglet’i bu role çeken ekip, nişancı rolüne ise mevsim başında profesyonel hayatına ara veren TSM oyuncusu Doublelift’i transfer etmişti. Bunun yanına Phoenix1’dan Adrian’ı da getiren takım, ne yazık ki istediği sonuçları almak için geç hamle yaptı ve Yaz Mevsimi Elemeleri turnuvası’ndan kaçınamadı. Envy ise orman rolüne Lira’yı getirerek mevsime iddialı bir giriş yapmasına rağmen takımdaki makro problemleri bir türlü çözülemedi. Genel olarak sinerji eksikliği çeken ekip de tıpkı TL gibi mevsimi beklentilerin altında bitirdi.

1-2 Nisan tarihinde oynanacak turnuvada ise Team Envy-Gold Coin United ve Team Liquid-eUnited eşleşmelerini izleyeceğiz. NA CS 2017 Bahar Mevsimi’ni şampiyon olarak bitiren GCU, sıralama önceliğinden ötürü NA LCS’i son sırada bitiren Envy ile eşleşti. Turnuvanın ikili eleme sisteminde düzenlenecek olması ise takımlara fazladan birer şans doğuruyor. İlk eşleşmeleri kaybeden ekipler kaybedenler serisi oynayacak ve bu seriyi kazanan takım, finalde elenen ekibi geçerek lige yükselme imkanı yakalayacak. Eşleşmelerin tablosu şu şekilde:

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.