League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS’te Counter Logic Gaming, Team Envy’yi geçerek adını Yarı Final’e yazdırdı

Büyük bir çekişmeye sahne olan beş maç sonunda Counter Logic Gaming, mevsim sonunda Nisqy’nin gelmesi ile çok daha etkili bir performans sergileyen Team Envy’yi 3-2 geçti ve adını Yarı Final’e yazdırdı. 

Harika bir Yaz Mevsimi geçiren Counter Logic Gaming, mevsime orman pozisyonuna Dardoch’u transfer ederek başlamıştı. Dardoch ile belirli bir başarı yakalamasına rağmen takım içi uyuma ayak sağlayamadığı gerekçesi ile yollarını ayıran CLG, çaylak OmarGod ile yoluna devam etti. İki hafta oyuncu ile oynadıktan sonra mevsim finallerine giren takım, çaylak ve genç bir ormancı ile oynamanın zorluklarını Team Envy karşısında yaşadı.

Team Envy ise de kadro değişikliği yapan takımlardandı. Orta koridorundaki Pirean ile yollarını ayıran ekip, bu pozisyona daha önce EU CS’de Fnatic Academy’de de forma giyen ve ülkemizden de tanıdığımız Nisqy’yi transfer etti. Pirean ile daha yüksek bir galibiyet yüzdesine sahip olsa da Nisqy ile daha iyi ve rahat oynuyormuş gibi gözüken NV, mevsim finallerine de çok iyi hazırlanmış gözüktü.

Serinin ilk maçında CLG’nin orta koridorda Huhi’ye aldığı Vel’koz tercihi takıma gelibiyeti getirdi. Huhi ve Stixxay’e erişecek ve takımın arka saflarına sarkacak şampiyona sahip olmayan NV, seriye 1-0 geride başladı. İkinci ve üçüncü maçta ise mutlak bir NV hakimiyeti vardı. OmarGod’a rahat olacağı şampiyonu almak uğruna erken oyundan fazlasıyla fedakarlık eden CLG, NV’nin ne kadar ağır bir şekilde kartopu olabileceğini hesaba katamadı. Dördüncü maçta da erken oyunda NV’nin üstünlüğü bulunsa da CLG tecrübesiyle geri dönmeyi başardı. Son karşılaşmada ise Nisqy’nin orta koridora Corki’nin karşısında Kog’Maw aldığını gördük. Bu sefer erken oyunda CLG avantajı eline geçirse de NV, Nisqy’nin harika takım savaşları ile geri döndü. NV’nin aldığı yanlış Baron kararı ise takıma seriye mal oldu ve CLG, NV’yi 3-2 geçerek Yarı Final’e yükseldi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir