League of Legends League of Legends Haberleri

Nike, LPL ile beş yıl için 144 milyon dolarlık sponsor anlaşması imzaladı

Çinli haber sitesi Lazy Bear Sports’a göre dünyanın en büyük markalarından birisi olan Nike, LPL ile beş yıllığına 144 milyon dolarlık sponsor anlaşması imzaladı ve ligin kıyafet sponsoru oldu.

LPL’in önlenemez yükselişi tüm hızıyla devam ediyor. Dünyadaki en büyük oyuncu veri tabanına sahip olan bölge, ligin başarısının artmasıyla büyük markaların da ilgisini çekmeye başladı. Birkaç hafta önce dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Uzi, Nike’ın “Dribble &” kampanyasında LeBron James gibi ünlü sporcularla beraber yer almıştı. Şimdi ise yine Nike, lig ile beş yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

144 milyon dolarlık olan anlaşma ya göre marka, LPL üniformalarının isim haklarını satın aldı. Lazy Bear Sports’un sitesinde de Nike’ın LPL takımı Invictus Gaming için tasarladığı bir mockup bulunuyor. “It’s all about believin'” sloganlı cekette takımın logosu bulunuyor. Markanın diğer takımlar için düşündüğü tasarımlar da merakla bekleniyor.

Bildiğiniz üzere Invictus Gaming 2018 Yaz Mevsimi’ni LPL ikincisi olarak tamamlamış fakat Worlds 2018’de mükemmele yakın bir performans göstererek Final’de Fnatic’i yenmiş ve şampiyon olmuştu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir