League of Legends League of Legends Haberleri

Olympique Lyonnais, espora giriş yaptı

Fransanın köklü organizasyonlarından Olympique Lyonnais, Team LDLC ile ortaklık anlaşması imzalayarak espora giriş yaptığını duyurdu.

Her geçen gün geleneksel spor kulüplerinin ilgisini daha fazla çeken espor, organizasyonların yanında sporculardan da önemli yatırımlar alıyor. Yıldız futbolcular, NBA oyuncuları, Amerika futbolu ve diğer ünlü spor dallarının mensuplarının yatırımlarıyla daha da ileri giden espor Amerika’nın yanı sıra Avrupa’da da yükselişini sürdürüyor. Dün yapılan açıklamaya göre öenmli bir yatırım daha yapıldı. Fransanın köklü kulüplerinden Olympique Lyonnais, Team LDLC ile anlaşarak espora giriş yaptığını duyurdu. Espor takımının ismi Team LDLC OL olarak değişti.

Fransa yerel ligi olan LFL’de mücadele eden Team LDLC geçtiğimiz mevsim HiRit, Djoko, Eika, Comp ve Steelback’in yanında Efsane Yellowstar’ın koçluğunda Fransa şampiyonu olmuş ve EU Masters’a katılmıştı. Burada da fena olmayan bir performans sergileyen ekip çeyrek finale kadar yükseldi ancak turnuva şampiyonu BIG’e 2-1 kaybetti. Sezonun sona ermesiyle HiRit 1907 Fenerbahçe Espor’a, Eika Immortals’a, Comp Team Vitality’ye ve Steelback Vitality Bee’ye transfer oldu.

Paris Saint-Germain hegomonyasından önce Marsilya ile birlikte Ligue 1’in en dominant ekiplerinden biri olan Olympique Lyonnais çağa ayak uydurma kararı aldı. Yavaş yavaş geleneksel spor izlenmelerinin üzerine çıkan espor şu dönemde yatırım yapılabilecek en mantıklı alanlardan birisi olarak göze çarpıyor.

Olympique Lyonnais gibi büyük bir kulübün yatırımı LFL için bir hayli değerli olacaktır. Bu ortaklık anlaşmasının ardından LDLC’nin adı Team LDLC OL olarak değiştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir