League of Legends

OpTic Gaming’in NA LCS franchising başvurusu kabul edildi

Kuzey Amerika’nın en köklü espor organizasyonlarından birisi olan OpTic Gaming, League of Legends sahnesine adım atıyor. ESPN’in haberine göre organizasyonun NA LCS franchising başvurusu kabul edildi.

Önümüzdeki yıl büyük bir değişime sahne olacak NA LCS’te yavaş yavaş hangi takımların bulunacağı da belli olmaya başladı. Geçtiğimiz gün Team Envy, Dignitas ve Phoenix1’ın franchisign başvurularının reddedildiği haberini paylaşmıştık. Şimdi ise Golden State Warriors’un sahibinin yanı sıra ligdeki yeni takım da belli oldu.

FPS tabanlı oyunlardaki başarısı ile tanınan OpTic Gaming, 2018 yılına NA LCS’te mücadele edecek. Yaz aylarında ciddi bir yatırım alan organizasyon, bu bütçeyi NA LCS başvurusu için kullanacak. Organizasyon ligde yer alabilmek için 13 milyon dolar ödemek zorunda. Bununla beraber Overwatch Ligi’nde de mücadele edecek olan takım, bu iki ligde oynayabilmek için toplamda 33 milyon dolar harcayacak.

2006 yılında kurulan OpTic Gaming’in Call of Duty takımı son olarak Dünya Şampiyonu olmuş, Counter Strike: Global Offfensive takımı ise ELEAGUE Season 2’yu kazanmıştı. Halo ve Gears of War oyunlarında da şampiyonlukları bulunan ekibin FPS tabanlı oyunların TSM’i olduğunu söyleyebiliriz. Taraftar kitlesinin profili açısından da TSM’e benzetebileceğimiz OpTic’in başvurusunun kabul edilip Team Envy’nin reddedilmesi ise soru işaretlerine neden olmuştu. Zira OpTic-Envy rekabeti FPS tabanlı oyunlarda kıyasıya devam etmekte. Bu rekabetin ve hikayenin League of Legends’a taşınması beklense de görünüşe göre bu gerçekleşmeyecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.