League of Legends League of Legends Haberleri Overwatch Overwatch Haberleri

OpTic Gaming, OWL ve LCS’e adım atıyor

Kuzey Amerika organizasyonlarından OpTic Gaming, ESPN’in haberine göre Texas Rangers’ın sahiplerinden ve Summer Energy CEO’su Neil Leibman’dan ciddi bir yatırım alıyor. Ekip bu yatırımın ardından Overwatch Ligi ile Kuzey Amerika LCS’e giriş yapmaya hazırlanıyor.

Houston’daki OWL slotunu satın alacağı belirtilen organizasyonun sadece Overwatch için 20 milyon dolar ödemesi gerekiyor. Ayrıca 2018 yılında franchising sistemine geçecek olan NA LCS’e de başvuran OpTic, habere göre başvuruların ikinci aşamasına kalan ender organizasyonlardan birisi.

Kuzey Amerika’daki espor yatırımı ise ciddi bir şekilde devam ediyor. Son olarak yine Rangers’ın sahiplerinden Kenneth Hersh, Team EnVyUs’a 35 milyon dolarlık bir yatırım yapmış ve takıma Overwatch Ligi’nin Dallas’taki slotunu almasında yardımcı olmuştu.

OpTic, merkezini Haziran ayında Dallas’a taşıdığını açıklamasına rağmen OWL için Houston slotunu düşünüyor. Blizzard’ın ise bu slot için NBA ekiplerinden Houston Rockets’ı düşündüğü fakat ekibin bu teklifi reddettiği de haberin detaylarında yer alıyor.

OpTic Gaming için ise bu ilk LCS girişimi olmayacak. 2014 yılında Curse Academy’yi satın almak için bir teklif yapan organizasyonun bu hamlesi başarıya ulaşmamış ve Davis Vague takımı satın alarak Ocak 2015 tarihinde Gravity Gaming’i kurmuştu.

Eğer takım LCS’e kabul edilirse 13 milyon dolarlık bir ödeme yapması gerekecek. Yukarıda da belirttiğimiz üzere takım, ikinci aşamaya geçen ender organizasyonlardan birisi. Lige yapılan başvuru sayısının 100’ün üstünde olduğunu düşünürsek ikinci aşamaya kalmanın daha anlamlı olduğunu söyleyebiliriz. Hali hazırda 10 takım bulunan ligde eğer kabul alırsa OpTic’in kimin yerini alacağı ise henüz belirsiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir