League of Legends League of Legends Haberleri

P3P eSports, Çilekler’i 2-0 geçerek ligdeki ilk galibiyetini aldı

Crystal’ın P3P eSports formasıyla vadiye geri döndüğü karşılaşmada gülen taraf P3P oldu. Ligdeki ilk galibiyetini alan P3P düşme hattından bir nebze uzaklaşırken, mevsim finallerine katılma yarışında tekrar güçlü bir aday haline geldi. Çilekler ise en yakın rakibinin üç puan gerisinde, son sırada yer almaya devam ediyor. Ligde kalmak için ümitlerini günden güne umutlarını yitiren CLK’te Kadir takviyesi pek de işe yaramış görünmüyor.

Ligin galibiyetsiz iki ekibini karşı karşıya getiren serinin ilk ayağı P3P eSports’un galibiyetiyle sonuçlandı. Tamamen tank odaklı seçimlere yönelen, hatta Kadir’in Kha’Zix ile tank eşyalarına yöneldiği Çilekler tarafı oyun boyunca hasar konusunda sıkıntı yaşadı. Aslında CLK erken oyunu iyi geçirmiş, aldığı üç kule ile altında üstünlüğü yakalamıştı. Ancak 28.dakikaya gelindiğinde Baron çevresinde yapılan savaşta Hioss’un Fiora’sı sahneye çıktı ve Çilekler’e ilk darbeyi vurdu. Baron güçlendirmesini alan P3P, güçlenen Fiora’yla beraber alt koridor inhibitörünü açıp tüm baskıyı CLK merkezine yıktı. Çilekler tarafı 37.dakikada Baron güçlendirmesini alsa da, hasar konusunda büyük eksikleri olan kompozisyonları oyunu tutmalarını mümkün kılmadı. P3P dakika 39’da CLK üssünü düşürdü.

İkinci karşılaşma Crystal’ın harika üst koridor baskısıyla başladı. Smoke’un Jax’ını oyundan düşüren P3P, rahat bir erken oyun geçirdi. Hioss’un Renekton’u, Crossman’in Lulu’su yeterince Çileklerin canına okurken bir de reje sahneye çıktı. Kuleleri bir bir düşüren, rakiplerini kolayca eriten Tristana’sıyla P3P 28.dakikada alt koridor inhibitörünü ve Baron güçlendirmesini aldı. P3P’in güçlendirmeyle beraber yaptığı kuşatmada 3 oyuncusunu kaybeden Çilekler Nexus’u tutamadı ve haftayı puansız kapattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir