League of Legends

P3P eSports ve Dark Passage.BKM Express yine galibiyet alamadı

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin üçüncü hafta, ikinci gün ilk mücadelesinde  P3P eSports ile Dark Passage.BKM Express karşı karşıya geldi.

Üçüncü haftasını izlediğimiz Yaz Mevsimi’nde, aldıkları üç beraberlik, bir mağlubiyetlik performansla altıncı sırayı paylaşan her iki takım da ilk galibiyetine ulaşmak istiyordu. Orta koridor ve nişancısında değişikliğe giden P3P’in performansının takımı nereye götüreceği ise merakla bekleniyordu.

Serinin ilk oyununda, savaş başlatma mekanizması, kitle kontrolü ve erken/geç aşama hasarı olan karma bir kompozisyon kuran P3P olurken, DP ise buna aradan çıkartma temelli ve Twitch’in geç bölümdeki hasarına dayanan seçimlerle cevap vermeye çalıştı. Oyunun büyük bölümü iki takım adına da kontrollü ve dengeli ilerledi. P3P, makro oyunda rakibinden bir adım önde görüntü çizerken DP ise takım savaşlarında rakibine üstünlük kuran taraftı. Adeta Avrupa LCS tadında bir mücadeleye sahne olan ilk oyunda, oyunun kaderini P3P’in aldığı Nashor belirledi. HolyPhoenix’in birebirde verdiği skorun ardından doğru bir Baron kararıyla Nashor’u alan P3P, 32. dakikada ilk mücadeleye noktayı koydu. Karşılaşmada toplam 11 skor çıktığını da belirtmek gerekli.

İkinci karşılaşmada orta koridora Galio’yu seçen DP, üst koridora Camillie, nişancı olarak ise Tristana seçiminde bulundu. P3P ise hasarı çok sınırlı bir kompozisyon kurmasının bedelini ikinci oyunu kaybederek ödedi. Sadece Caitlyn’in hasarına bakan P3P, karşılaşma boyunca DP’nin agresifliğine çözüm üretemezken, Camillie’nin ayrık ittirmesine de yanıt veremedi. İlk oyundaki pasif görüntüsünü ikinci maçta bütünüyle değiştiren DP, gerek makro gerekse mikro oyunda ilk dakikadan itibaren proaktif bir oyun ortaya koydu. DP’nin ilk dakikalardan itibaren saldırgan oyun tarzıyla kule rotasyonlarını başarılı yapması ve rakip ormanı ele geçirmesi kontrolün DP lehine geçmesini sağladı ve bu kontrol maçın sonuna kadar el değiştirmedi. 34 dakika süren ikinci oyunda, iki kez Nashor güçlendirmesi alan DP, rakibinin bütün kulelerini yıkarak ve hiçbir kulesini kaybetmeyerek seriden bir puanla ayrıldı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.