League of Legends League of Legends Haberleri

P3P ve Galakticos haftayı birer puanla kapattı

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde ilk hafta, Galakticos ile P3P eSports arasında oynanan heyecanlı serinin ardından sona erdi.

İlk gün ligin iddialı ekiplerinden Dark Passage ile karşı karşıya gelen ve zorlu mücadeleden en azından beraberlik çıkarmayı başaran Galakticos’ta Marshall’ın geleceği güne kadar alınan her puan şüphesiz oldukça önemli. Rare’in üst koridorda etkisiz kaldığını gördüğümüz ekipte diğer koridorlarda pek de sıkıntı yaşanmadığını görmüştük. Diğer taraftan P3P eSports da lige bir puanla başlayan takımlardan biri durumundaydı. İkinci gün ligin bir diğer yeni ekibi Çilekler ile karşılaşan ekip, rakibinin hatası sayesinde bir puanı hanesine yazdırdı desek yanılmış olmayız. İki takım da haftanın kapanış mücadelesine galibiyet parolasıyla çıktı.

İlk maçta bariz bir P3P eSports üstünlüğüne şahitlik ettik. Seçim yasaklama ekranında Rawbin’in imza şampiyonu Galakticos tarafından seçilirken, başarılı ormancı ilk seçimden Gragas kilitlemeyi uygun gördü. Amades ise iddialı bir tercih yaparak nişancı pozisyonunda Draven kilitledi. Tecrübeli destek oyuncusu Cognac da son dönemde bu pozisyonda popüler hale gelen Thresh’i seçti. Galakticos tarafında ise mean’in Caitlyn tercihini Rogu’nun Taric ile tamamladığını gördük. Ortada ise SozPurefect Orianna karşısına Viktor almayı uygun gördü. Yukarıda da belirttiğimiz gibi P3P maçın başından beri üstünlüğün sahibiydi. Galakticos mücadele boyunca adeta hiçbir şey yapmadı diyebiliriz. Kuleleri, güçlendirmeleri, inhibitörleri alan P3P, büyük bir altın farkı yakalayarak mücadeleyi sonlandırmayı başardı ve en azından bir puanı garantilemiş oldu.

İlk maçta oldukça etkili olduğu Draven ikinci maç öncesinde yasaklanınca, Amades’in Caitlyn tercih ettiğini gördük. Ormanda ve destek pozisyonunda bir önceki oyundaki seçimleri almayı başaran P3P oyuncuları, yukarıda Fiora, ormanda da Viktor kilitledi. Galakticos tarafında ise mean’in ellerine Ashe verilirken, ortada rakibin ellerinden Orianna alınarak yukarıda tercih edilen Jarvan ile sinerji sahibi bir seçim yapıldı. Maçın başında Amades’in saldırı menzili yüksek bir şampiyona sahip olmasına ve karşıda menzilli destek bulunmamasına rağmen Doran Kalkanı tercih etmesi oldukça ilginç bir durumdu. İlk maçta P3P’in oyuna çok iyi başladığını görmüştük. Serinin ikinci maçında ise ibre tersine döndü ve Galakticos oyunun erken aşamasını adeta domine etti. Yakaladığı bu kartopu ile sürekli şekilde üstünlüğü elinde tutan ekip, ilk 25 dakika rakibine skor dahi vermedi. Baron güçlendirmesini alarak baskı kuran GAL, mücadeleyi kazanmayı başardı ve haftanın son serisi beraberlikle noktalandı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir