Papara SuperMassive Blaze için Yol Ayrılıkları League of Legends League of Legends Haberleri

Papara SuperMassive Blaze için Yol Ayrılıkları

Şampiyonluk Ligi takımlarından Papara SuperMassive Blaze, yaptığı açıklama ile 4 oyuncusuyla yollarını ayırdığını duyurdu. Ormancı Kireas, orta koridor Ksaez, alt koridor ikilisi Focus ve Pop takımdan ayrılırken üst koridor Juuzou takımda kaldı.

Türkiye League of Legends profesyonel arenasının en başarılı takımlarından biri olan Papara SuperMassive Blaze, 2022 Yaz Mevsimi beşlisini dağıttı. Takım dün yaptığı açıklama ile Yunus Emre “Ksaez” Şahin, Tunahan “Kireas” Kevioğlu, Choi “Focus” Ji-hun ve Ha “Pop” Min-wook ile yollarını ayırdı. Geçtiğimiz sezon da takımın üst koridor görevini üstlenen Barış “Juuzou” Karatop, bu sezonda da Papara SuperMassive Blaze’de kaldı. Ekip  geçtiğimiz sezon yarı finalde DenizBank İstanbul Wildcats’e kaybederek 3-4. sırada tamamlamıştı.

Yaprak Dökümü

Ksaez: Ksaez, Royal youth Akademi’de sergilediği performansla kariyerine hızlı bir giriş yaptı. Henüz ilk mevsiminde mekanikleriyle ön plana çıktı ve ileride önemli yerlere gelebileceğinin sinyallerini verdi. Royal Youth Akademi gen. orta koridor için tam olarak ilk mevsimi değildi çünkü daha önce Yükselme Ligi’nde Team Cappadocia forması giymişti fakat 2019 sezonunun başından sonuna Vadi’ye inerek önemli bir tecrübe edindi. SUP Akademi’de forma giydikten bir mevsim sonra Dark Passage’a transfer oldu ve VFŞL’de ilk kez forma giydi. Ksaez ilk mevsiminde mükemmele yakın performanslar sergiledi ve MVP ödüllerini topladı. Dark Passage o mevsimde mevsim playoff’lara yükseldi fakat çeyrek finalde elendi. Sonrasında tekrardan SuperMassive ve Galatasaray Espor formaları giyen oyuncu geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nde SUP Blaze formasıyla tekrardan yıldızını parlatmıştı.

Kireas: Profesyonel olarak ilk deneyimini Beşiktaş Esports Akademi formasıyla yaşayan oyuncu, Gilius ve SeongHwan gibi isimlerin yedeği olarak oynadı. Akademi Ligi’nde iyi performanslar sergileyen isim takımıyla bir kez yarı final gördü. Kış Mevsimi’nin sonlarına doğru VFŞL’deki ilk şansını bulan ormancı fena olmayan performanslar sergiledi. Bunun üzerine Beşiktaş, Kireas’ı Yaz Mevsimi için as kadroda tuttu. Sonrasında sırasıyla Dark Passage ve 5 Ronin formaları giyen oyuncu geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nde SUP Blaze’de ormancı görevini üstlenmişti.

Focus: Kariyerine 2020’de LLA’da XTEN Esports formasıyla başlayan Focus, sonrasında Gen.G Academy bünyesinde forma giydi. 2021’de ligimize gelen oyuncu o yıl içinde Nasr Esports ve Galakticos forması giydi. 2022’de Galatasaray Espor’da yıldızını parlatan Focus, son olarak SUP formasıyla kendini gösterdi.

Pop: Kariyerine 2018’de Kore yerel takımlarında başlayan Pop sonrasında Tayvan’da adından söz ettirir oldu. MEGA Esports ile üst üste 2 mevsim kazanan oyuncusu MSI ve Worlds tecrübesi edindi. Nova ve BOOM Esports formalarıyla beklediği başarıyı yakalayamayan Pop’un Türkiye yolculuğu başladı. İlk olarak Team Aurora’ya yarı final kaybeden oyuncu geçtiğimiz mevsimde de SUP formasıyla yarı finalde kaybetti.

Papara SuperMassive Blaze için Son Kale Juuzou

2018’de Üniversite Ligi boyunca takımının dikkat çeken isimlerinden olan Juuzou gayet başarılı bir turnuva geçirdi. Turnuvanın farvorilerinden BAU Raiders ekibinin bir parçası olan üst koridor, turnuva genelinde rakip üst koridorlara kıyasla çok daha başarılıydı. Aynı performansını final maçında da gösteren oyuncu takımının kupayı kazanmasında büyük rol oynadı. Taşıyıcı şampiyonlarla öne çıkan üst koridor mekanik olarak turnuvanın en iyileri arasındaydı. Sonrasında ligimizde 2 yıl boyunca Dark Passage ve Beşiktaş forması giyen oyuncu geçtiğimiz yıl için SUP’a transfer oldu.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir