League of Legends League of Legends Haberleri

Paris Saint-Germain, H2K ile ortaklık geliştirerek EU LCS franchise sistemine başvurdu

Şu an espor sahnesinde aktif bir şekilde bulunan Paris Saint-Germain, ESPN’in haberine göre League of Legends’a geri dönmek istiyor. Kulüp, H2K ile ortaklık geliştirerek EU LCS franchise sistemine başvurdu.

Geçtiğimiz yıl LoL sahnesinden finansal sebeplerden ötürü çekilen PSG, çok daha güçlü bir geri dönüş gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Hali hazırda Çin’in LGD takımıyla Dota 2 oyununda ortaklık gerçekleştiren kulüp, bunu büyük bir başarıya dönüştürmüş ve kadro The International 2018’de ikinci olmuştu. Bu tür bir partnerliği League of Legends’a da uyarlamak isteyen PSG’nin ortak olarak seçtiği takım ise H2K oldu.

Bu sezon başında önümüzdeki yıl EU LCS’te de franchise sistemine geçeceğini açıklayan Riot Games başvuruları ikinci aşamada değerlendirmeye devam ediyor. ESPN’in haberine göre şu anda 20’nin üzerinde takım 10 slot bulunan lige katılmak için değerlendiriliyor.

Birçok kez EU Challenger League’de mücadele eden fakat EU LCS’e yükselmeyi başaramayan PSG’nin bu hamlesinin altında yatan nedenlerden birisi olarak LGD ile olan ortaklığı olduğunu belirtmek gerekiyor. League of Legends takımını kapattıktan sonra diğer espor dallarına odaklanan kulüp, farklı başarılar yakalamıştı.

H2K ise geçtiğimiz mevsim sonunda Riot Games’e takımların finansal açıdan kötü bir durumda olduğunu belirten bir mektup yayınlamıştı. Eğer bu durum düzelmezse sürdürülebilirliğin kaybolacağını belirten takım, düşmenin olmadığı 2018 sezonunda iki mevsim de kötü sonuçlar almasına rağmen gelişim göstermeyi başarmıştı.

Hatırlayacağınız üzere EU LCS’in 2019 yılındaki sistem değişikliğinde takımlar yer almak için 8 ile 10 milyon euro arasında bir ücret ödemesi gerekiyor. NA LCS’te bu rakam 15 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Henüz hangi takımların son aşamaya kaldığı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir