League of Legends

PBE 8.4 yaması | 6 Şubat yaması

8.3 yamasının oyuna eklenişi sonrası PBE sunucusunda da 8.4 yamasının denemeleri başladı. Şampiyon dengelemeleri ve yeni kostümlerin yanında, AP itemlerindeki önemli değişiklikler de göze çarpıyor.

Dün gece önemli dengelemeler içeren 8.3 yaması oyuna eklendi. Hemen ardından PBE sunucusunda da birçok çarpıcı değişikliğin denenmesine başlandı. Oldukça ilgi çekici yeni kostümlerin oyuna eklenmesinin yanı sıra, Xin Zhao’nun splash art’ının da değiştirildiğini gördük. Tüm bu görsel yeniliklere geçmeden önce şampiyon güncellemelerine değinelim. Eşyalardaki değişiklikler çok büyük olduğu için onları farklı bir yazıda ele aldık.

Evelynn ve Gnar‘ın E yeteneklerinde hasar artırımına gidilmesi planlanıyor ve PBE’de bu değişikliklerin denemesine başlandı. Bunun yanında Gnar’ın mega haldeyken saldırı gücünden aldığı hasar oranı %20’den %70’e yükseltildi. Bu oranın oyun sunucusuna da böyle eklenmesi şu an için beklenmiyor çünkü PBE’de bu tarz ciddi değişiklikler denense de oyuna aynı şekilde dahil edilmiyor.

Son dönemde üst ve alt koridorda sıkça seçildiğini gördüğümüz Ornn da testlerden nasibini aldı. W yeteneğinin erken seviyelerdeki bekleme süresi ve E yeteneğinin de hasarı artırıldı. Öte yandan Rengar da yeniden eski canavar haline döndürülmeye çalışılıyor. Ayrıntılı bilgiye ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sahnede hiç görmediğimiz Volibear‘ın ulti hariç tüm yetenekleri güçlendiriliyor. Bunun yanı sıra Talon‘un da ulti hasarı bir miktar artırıldı. Bu değişiklik testlerden geçer ve oyuna eklenirse şampiyonu yeniden profesyonel sahnede görebiliriz. Son olarak Zed ultsinini bekleme süresinin azaltıldığını da belirtelim.

Xin Zhao’nun yeni görüntüsü

Dragon Master Swain

Dark Star Jarvan IV

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.