League of Legends

PlayVS, resmi League of Legends Liseler Ligi düzenleyicisi oldu

PlayVS

Turnuva platformu sağlayıcısı PlayVS, Riot Games tarafından League of Legends resmi lise ligini ve şampiyona programlarını düzenleyecek ve yayınlayacak.

PlayVS, 2018’den beri lise e-sporları için resmi esports ligi ve turnuva platformu olarak kendisini kurmak için çalışıyor. Lise atletizminin yönetim organı olan Ulusal Devlet Liseleri Federasyonu, PlayVS organizasyonunu ülke çapında lise espor düzenleyicisi olarak görevlendirilmişti. California Interscholastic Federation ve Amerika’nın çeşitli okullarıyla sponsorluk anlaşması imzalamış lise espor organizasyonlarını yöneten PlayVS’nin en son masaya oturduğu isim Riot Games oldu. İki büyük şirket arasındaki anlaşmasının uzun süreli olacağı söyleniyor. Sadece Amerika’da bulunan liseleri kapsayan lig önümüzdeki sene, liselerin açılmasıyla başlayacak.

Riot Games açıklamasında “PlayVS’nin oyunlara olan benzersiz yaklaşımı, devlet onaylı internet sporlarının tanınmasını yardım ediyor. Aynı zamanda yenilikçi bir teknoloji platformuyla, öğrenci yarışmacıları için büyük olanaklar, fırsatlar sunuyor ve lise internet sporları için istikrarlı bir gelecek sağlıyor.” dedi. PlaysVS, Riot Games’in lisede oluşturmaya çalıştığı oyun kültürünü oldukça iyi yansıttığını ve entegrasyonunda öncü olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra PlayVS, Ulusal Devlet Liseleri Federasyonu ile birlikte liselerde, Rocket League ve Fortnite turnuvaları da düzenlemek istiyor ancak oyun şirketlerinin bu konuda onayı alınmadı. İlerleyen günlerde liselerde daha fazla oyunlarda etkinlikler düzenlendiğini görebiliriz. 2019 yılında PlayVS’ye 96 milyon dolarlık yatırım almıştı. Bu yatırımla lise esporuna yapacağı ivmeyi hep birlikte göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.