League of Legends

PraY, KT Rolster’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak emekli olduğunu açıklayan PraY, espor sahnesine dönüş yapıp KT Rolster’la anlaştı.

Kariyeri başarılarla dolu nişancı PraY geçtiğimiz haftalarda emekli olduğunu duyurmuştu. Oyuncunun bu kararı almasındaki en büyük sebebi kendine güveninin kalmamış olmasıydı. PraY’in emekliliği hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bu kararından dönen oyuncu LCK ekibi KT Rolster’la anlaştı. KT’nin geçtiğimiz mevsimde de deneyimli nişancıya teklif yaptığı biliniyordu. PraY, gelecek mevsim yakından tanıdığımız Snowflower’la birlikte oynayacak.

PraY’in kariyerinde birçok başarısı var. Worlds çeyrek finali, Worlds yarı finali, Worlds finali, LCK şampiyonlukları gibi başarıları olan nişancı All Star etkinliklerinde de LCK’in değişmez oyuncusu konumunda. Pray’in taraftar kitlesi bir hayli fazla. Aynı zamanda KT Rolster için de aynı şey geçerli. Bu transferle birlikte sahneye geri dönen oyuncu eminiz birçok taraftarı sevindirmiştir.

KT Rolster geçtiğimiz mevsimi kabus gibi geçirdi. Ligde 18 maçtan sdece 4 galibiyet alabilen ekip 14 mağlubiyet gördü ve normal sezonu 9. sırada tamamladı. Ligden düşme elemelerinde Jin Air Greenwings’i mağlup eden ekip LCK’de kalmayı başardı. Sezon geneline baktığımızda KT’nin en büyük iki problemi takım içi iletişim ve nişancı pozisyonundaki yetersizlik diyebiliriz. Hem Gango hem de Zenit bekleneni veremeyince takım rakiplerinin bir hayli gerisinde kaldı.

PraY, Smeb ve BDD’yle daha önce aynı takımlarda bulunduğu için iletişim konusunda bir sorun yaşamayacaktır. Yetenekli oyuncunun KT Rolster’ı eski günlerine döndürmesi bekleniyor. Bakalım KT gelecek mevsim nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.