League of Legends League of Legends Haberleri

Rain, bbq Olivers’a transfer oldu

Son olarak Team Aurora forması giyen nişancı Rain, Kore Yükselme Ligi ekibi bbq Olivers ile anlaştı.

Ligimizde oynadığı dönemde mekanikleriyle kendinden bahsettiren Rain, geçtiğimiz mevsim ara verme kararı aldı. Aurora ile ligden düşen oyuncunun oyunu bırakıp bırakmadığı bilinmiyordu. Dün yapılan açıklamaya göre Koreli nişancı ülkesine geri döndü. Kore Yükselme Ligi’nde mücadele eden bbq Olivers, Rain’i transfer etti. Takım aynı zamanda bir dönem Crew Esports’ta oynayan destek Mocha’yı da kadrosuna kattı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine Çin’de başlayan nişancı ilk olarak Invictus Gaming forması giydi. Burada Tabe, Rookie ve Zz1tai gibi oyuncularla aynı kadroda yer alan isim takımıyla başarılı olamadı. LPL’i orta sıralarda bitiren IG, uluslararası turnuvalara katılamadı. Rain’in bir sonraki durağı Royal Club oldu. Çin İkinci Ligi olan LSPL’de mücadele eden takım başarılı bir dönem geçirmedi. Ardından ülkemize gelen nişancı Aurora ile 2 mevsim geçirdi. Team Aurora, 2018 Yaz Mevsimi’ni sonuncu sırada bitirdi ve lige veda etti.

Rogu’nun yayınlarında anlattığına göre Koreli nişancı çok yetenekli bir oyuncu. Oyun bilgisi ve mekanikleriyle takımının yıldızlarından olmayı başaran Rain, verdiği bir mevsimlik aranın ardından mental olarak da çok daha güçlü olacaktır. Mocha ile yakalayacakları uyum, bbq Olivers’ın LCK’e çıkma yolundaki en kilit noktalarından biri. İki oyuncunun da Koreli olması ve ülkemizde oynamış olması uyum süresini azaltabilir.

Kore ekibi bbq Olivers kadrosunu açıkladı. Jackpot, Racoon, Tank, Rain, Mocha beşlisi gelecek mevsim Vadi’de olacak. Takımın yabancı oyuncuları Malice ve Deus da kadroda kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir