League of Legends

Rift Rivals’ın ilk gününde temsilcilerimiz Moskova’yı salladı

Riot Games

Rift Rivals’da Türkiye Şampiyonluk Ligi ile Rusya Ligi arasındaki kapışma başladı. Beş karşılaşmayla geçilen günde temsilcilerimiz günü dört galibiyetle kapattı.

BAUSuperMassive eSports 1 0 Virtus.pro

62 dakika süren Rift Rivals’ın açılış karşılaşmasında SUP, LCL şampiyonu Virtus.pro’yu geçerek ilk galibiyetini aldı. Erken oyunda Virtus.pro Blitzcrank ile yaptığı rotasyonlarla öne geçti. Ancak Rus takımı bu üstünlüğünü bir türlü sonuca çeviremedi. Aldıkları dört baron dahi oyunu Virtus.pro’ya yetmedi. Kuşatma ve ayrık ittirme yapmayı beceremeyen rakibine karşı bir saat dayanan SUP, kendi üssünde yapılan savaşı kazandı ve karşılaşmayı sonlandırdı.

Bununla birlikte BAUSupermassive’in erken oyunda sorun yaşamayı sürdürdüğünü Rift Rivals’ta da görmüş olduk. Bu galibiyeti kesinlikl  geriye düştüklerinde nasıl oynamaları gerektiğini bilmelerine ve rakiplerinin tecrübesizliğin borçlular. Daha iyi bir rakibe karşı bu kadar dayanamayacaklardır. Fakat işin iyi yanı şu ki; bu turnuvada karşımızda pek de iyi rakip yok.

Oyunfor.CREW 1 – 0 Vaevictis Esports

Virtus.pro karşısında aldığımız zor galibiyet sonrası “acaba Rusya’yı fazla mı hafife aldık”  diye sorar olmuştuk. Oyunfor.CREW ise bu soruları sona erdiren bir performansla galibiyete ulaştı. Rakibin Swain tercihiyle biraz dengemiz bozulsa da kısa sürede oyunumuzu toparlayarak Vadi’de kontrolü ele aldık. Dakika yirmiden itibaren haritanın her yerine hükmeden Crew 32.dakikada ikinci kez Baron güçlendirmesini aldı ve oyunu kapattı. Mojito 5-0-12’lik Olaf oyunuyla büyük beğeni topladı.

1907 Fenerbahçe Espor 1-0 M19

Kurduğu güçlü kadroya rağmen aradığı sonuçlara bir türlü ulaşamayan M19’un kötü performansı Rift Rivals’ta da sürüyor. Fenerbahçe’ye adeta ezilen M19, Rus izleyicilerin yüzünü kızarttı desek yalan olmaz. Move’a Elise bırakma hatasına düşen Rus temsilcisi bunu bedelini ağır ödedi. Haritanın her yerine baskı kuran, oyunu domine eden Move karşılaşmayı 3-0-10 skoruyla tamamladı. Alt koridordaysa VicentVega ve Likrit kabus gibi bir maç geçirdi. Kalista-Thresh ikilisiyle M19 alt koridorunu yok eden Padden ve Japone, galibiyetteki kilit isimler oldu.

Team AURORA 0-1 Vega Squadron

Rus ekipleri karşısındaki tek yenilgimiz Aurora’dan geldi. Godbro Sama’nın yokluğunda Leyl-ü Nehar’ı orta koridorda oynatan AUR, Vadi’den boynu bükük ayrıldı. Aslında iki ekip altın ve skor bakımından oyun genelinde oldukça yakındı. Ancak Aurora objektif kontrolünde sınıfta kalarak oyun sonunda oldukça geriye düştü. Yalnızca bir kule alan, karşılığında on kule, üç ejder, iki de Baron veren Aurora ilk günü galibiyetsiz kapattı.

1907 Fenerbahçe Espor 1-0 Vaevictis Esports

Fenerbahçe, Vaevictis karşısında önce cehennemi, ardından cenneti yaşadı. Rakibinin Volibear ve Kalista tercihlerine erken oyunda cevap veremeyen  FB, bir ara dört bin altın kadar geriye düştü. Ancak 20. dakikada Baron savaşında oyunun kaderi değişti. Baronu alan Vaevictis olurken savaştan dört skor çıkaran Fenerbahçe’ydi. Aldığı skorlar ve düşürdüğü kulelerde ceplerini dolduran Fenerbahçeli oyuncular oyuna geri döndü. Frozen’ın Orianna’sı, Thaldrin’in Rumble’ıyla acı bir şekilde tanışan Rus ekibi günü iki mağlubiyetle kapattı. 1907 Fenerbahçe’yse ikinci galibiyetinin sevinciyle Vadi’den ayrıldı.

Rift Rivals’ta yarının programı şu şekilde:

  • 15:00 Oyunfor.CREW – M19
  • 16:00 BAUSuperMassive eSports – Vega Squadron
  • 17:00 Team AURORA – Virtus.pro
  • 18:00 1907 Fenerbahçe Espor – Vega Squadron
  • 19:00 BAUSuperMassive eSports – Vaevictis Esports
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.