League of Legends

Rift Rivals hakkında bilmeniz gereken her şey

League of Legends profesyonel sahnesinin en son ve en yeni turnuvası olma özelliği taşıyan Rift Rivals hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik.

Bilindiği üzere Riot Games Mayıs ayının sonlarına doğru bir duyuru yapmış ve Rift Rivals adında yeni bir turnuvayı hayata geçirdiklerini açıklamıştı. Buna göre 13 bölgenin katılımıyla 5 farklı turnuva sisteminde gerçekleşecek olan Rift Rivals 2017’de Şampiyonluk Ligi takımlarının da yer alıyor olması sebebiyle turnuva Türk izleyicilerin oldukça ilgisini çekti. Biz de akıllardaki “Rift Rivals nedir?” sorusunu sizler için cevapladık ve turnuva hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getirdik. Riot Games, düzenlediği iki büyük turnuva olan MSI ile Worlds’e Kore takımlarının ve özellikle de SKT’nin ambargo koyması üzerine daha küçük çaplı ve bölgesel turnuvalar düzenleme kararı aldı. Bu anlamda Rift Rivals adı altında yeni bir etkinlik düzenleyen şirket, bölgelerin en sıkı rakipleriyle kozlarını paylaşmasına önayak olacak. Dün Güneydoğu Asya-Okyanusya-Japonya ekiplerinin yer aldığı grup maçlarının oynanmasıyla start alan turnuvada asıl heyecan bundan sonra başlıyor. Şimdi tek tek turnuva bölgelerini inceleyip, takımlar hakkında bilgi verelim:

GÜNEYDOĞU ASYA – OKYANUSYA – JAPONYA

Dün oynanan beş karşılaşma ile başlayan bu üç bölgenin turnuvası, Rift Rivals etkinliğinde en az ilgi çeken kapışma olarak ön plana çıkıyor. Japonya’dan Detonation Gaming ile MSI’da kalitesini ispatlamış Vietnam temsilcisi Gigabyte Marines’in turnuvaya damga vurması bekleniyor.

 

LATİN AMERİKA KUZEY – BREZİLYA – LATİN AMERİKA GÜNEY​

Uluslararası turnuvalarda en fazla çekişme yaşadığımız bölge olan Brezilya’nın da yer aldığı bu turnuvada, yakından tanıdığımız Red Canids ile Latin Amerika Kuzey temsilcisi Lyon Gaming de yer alıyor. Yarın başlayacak olan Rift Rivals Sarı’nın oldukça çekişmeli geçmesi bekleniyor.

NA LCS – EU LCS

League of Legends profesyonel sahnesinde ilk sezondan itibaren en büyük çekişme şüphesiz Kuzey Amerika ile Avrupa arasında yaşanıyor. EU>NA ile NA>EU pankartlarının sıkça görülmesi muhtemel olan turnuvanın oldukça keyifli geçmesi bekleniyor. Perşembe günü oynanacak olan turnuvada yer alan Fnatic ile Unicorns of Love’ın bu sezona iyi başladığını hatırlatalım. NA LCS tarafında ise TSM ile Cloud9 sıralamada pek de istedikleri durumda yer almıyor.

KORE – LMS – ÇİN

Geldik en güçlü takımların yer aldığı ve en fazla çekişmenin yaşanacağı turnuvaya. Kore’den SKT, KT, Samsung ve MVP’nin katılacağı, Çin’den OMG, Edward Gaming, Royal Never Give Up ile MSI’dan hatırladığımız Team WE’nin yer alacağı ve LMS’ten Flash Wolves, Ahq gibi takımların sürpriz kovalayacağı turnuvada dünyaca ünlü yıldızları izlemeye doyacağız. Favori ise her zamanki gibi SKT.

LCL – ŞL

Sırada ligimiz temsilcilerinin yer alacağı Rift Rivals turnuvası var. Bu sezon M19’un yaptığı Reach ve Lukezy transferleri ile adını duyuran, geçtiğimiz yıl da aynı takımın aldığı milyonlarca dolarlık yatırımın ardından kendinden söz ettiren Rusya ligi LCL, yine dünyaca ünlü yıldızları toplayan ve artık uluslararası başarı isteyen Şampiyonluk Ligi ile karşılaşacak. Geçtiğimiz sezondaki başarılarına göre BAUSuperMassive, Oyunfor.CREW, 1907 Fenerbahçe Espor ve Team AURORA’nın ülkemizi temsil edeceği turnuvada galip gelmemiz bekleniyor. Etkinlikte her takım diğer bölgenin takımlarıyla birer maç yapacak ve toplamda oynanacak 16 karşılaşmanın ardından en iyi LCL ile ŞL takımları finalde karşı karşıya gelecek.

Beş turnuvada yer alan takımlar ve karşılaşma tarihleri bu şekilde. Biz de 5Mid olarak turnuvaları yakından takip edip sizleri en doğru şekilde bilgilendireceğiz. Temsilcilerimize başarılar dileriz.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.