League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Teamfight Tactics oyununu duyurdu

League of Legends’ın yaratıcısı Riot Games, Auto Chess’e benzeyen yeni oyunu Teamfight Tactics’in 25 Haziran günü piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Dota 2 Auto Chess’in başarısı dünyayı salladı diyebiliriz. Oyuna olan ilginin bir hayli büyük olması, profesyonel turnuvaların düzenlenmesine kadar gitti. Durum böyle olunca bir diğer MOBA oyun yapımcısı Riot Games olaya el attı. League of Legends’ın yapımcısı Riot, yeni oyunu Teamfight Tactics’i tanıttı. Haberimizde Teamfight Tactics hakkında bilgiler ve oyun görsellerine göz atabilirsiniz.

Yapılan açıklamaya göre oyun lobisi 8 kişiyle kurulacak. Oyuncular birbirleriyle bire bir mücadele edecek. Bu 8 kişi içinden rakiplerini yenip sona kalan kazanmış sayılacak. Maçları kazanmamız için, rastgele şampiyonların bulunduğu bir havuzdan en uyumlularını seçmemiz gerekiyor. Aynı zamanda eşyaları ve savaş formasyonlarını doğru bir şekilde uygulayarak rakiplerimizi alt edebiliyoruz. LOL’de yer alan bütün şampiyonlar Teamfight Tactics oyununda yer alacak. Bu sayede LOL’le arası iyi olan oyuncular yeni oyunda bir adım önde olacak diyebiliriz.

Oyun, League of Legends’ın bir modu olarak kabul edilecek. Teamfight Tactics’e League of Legends hesabımızla giriş yapabileceğiz. Şirketin en büyük amacı daha fazla oyuncu çekmek ve her türlü League Of Legends oyuncusuna hitap edebilmek. Profesyonel oyuncusundan tutun ayda yılda bir oynayanına kadar herkesin keyifli bir zaman geçirebilmesi Riot Games için en önemli nokta.

Oyunun çıkış tarihi 25 Haziran. Oyunun duyurusu bazı bölgelerde yapılmış olsa da ülkemizde henüz yapılmadı. Bakalım Teamfight Tactics, oyuncular tarafından beğenilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir