League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Twitch’te 1 milyar görüntülenmeyi aşan ilk kanal oldu

Riot Games’in Twitch’teki kanalı, 1 milyar görüntülenme barajını aşan ilk kanal oldu. Lolesports’un resmi Twitter hesabı da bunu kutlamak adına bir tivit attı.

League of Legends’ın espor ekosisteminde ne kadar büyük bir yeri olduğu tartışılamaz. Esporun büyümesindeki en büyük etmenlerden birisi olan oyun, Twitch’te de fazlasıyla takip ediliyor. Riot Games’in resmi Twitch kanalı ise birçok resmi lige ev sahipliği yapıyor. Daha önce Kore Ligi LCK’nin de gösterildiği kanalda şu anda EU ve NA LCS’in yanı sıra MSI ve Worlds gibi uluslararası etkinlikler de yayınlanıyor. LCK şu anda OGN tarafından yayınlansa da önümüzdeki yıl Riot’ın planlarına göre resmi hesapta yayınlar başlayacak. Sahnenin en büyük turnuvalarının yayınının yapıldığı kanal, geçtiğimiz gün oynanan Optic Gaming-FlyQuest karşılaşması sırasında 1 milyar görüntülenmeyi aştı.

Kanaldaki en eski video 8 Eylül 2012 tarihinde Worlds 2012’nin finali Taipei Assasins ile Azubu Frost arasındaki karşılaşma olarak öne çıkıyor. Videonun 657 binin üzerinde görüntülenmesi yer alıyor.

League of Legends’ın son zamanlarda “öldüğüne” dair yorumlar yapılsa da Twitch’teki popülerliği bunun aksini söylüyor. Yine de oyunun sürdürülebilirliği hakkında tartışmalar devam ediyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir