League of Legends League of Legends Haberleri

ROX Tigers’ın 2017 kadrosu açıklandı

Sezon 6’nın en çok konuşulan ekiplerinden birisi olan ROX Tigers, 2017 Bahar Mevsimi’nde LCK’de mücadele edecek kadrosunu duyurdu. Facebook üzerinden bir duyuru yapan organizasyon altı kişilik bir kadro açıklarken, veteran oyuncular ile genç oyuncular karması şeklinde bir ekip tercih etti.

2016 yılında LCK’nin SKT ile en başarılı takımı olan ROX Tigers, rüya gibi bir sezon geçirmişti. 2016 Bahar Mevsimi’nde LCK şampiyonluğuna ulaşmayı başaran ekip, Worlds 2016’da A grubunda G2, ANX ve CLG ile mücadele etti. Rahat bir şekilde gruptan çıkmayı başaran takım, çeyrek finalde EDG’yi de geçerek yarı finale ulaştı. Burada LCK’den de ezeli rakibi SK Telecom T1 ile mücadele eden takım rakibine yenilerek turnuvaya veda ederken, ekibin henüz Worlds bitmeden dahi dağılacağı yönünde haberler çıktı.

ROX yönetimi bunu kesin bir dille yalanlasa da dedikodular gerçekleşti ve Worlds kadrosundaki tüm oyuncu farklı takımlara transfer oldu. Arkadaşlık ortamının çok güçlü olduğu ROX’ta Smeb’in diğer oyunculardan habersiz KT ile transfer görüşmesi yapması büyük bir dramayı ortaya çıkarırken, hemen hemen her oyuncunun ismi Batı League of Legends organizasyonları ile anıldı. Sonuç olarak Smeb KT’ye, Peanut SKT’ye, Kuro Afreeca Freecs’e, Pray-Gorilla ikilisi ise Longzhu Gaming’e transfer oldu.

Facebook üzerinden bir açıklama yapan organizasyonun 2017 kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: “Shy” Sang Myun Park, “Lindarang” Man Heung Heo
  • Orman: “Seonghwan” Seong Hwan Yoon
  • Orta koridor: “Mickey” Young Min Son
  • Nişancı: “Sangyoon” Sang Yoon Kwon
  • Destek: “Key” Han Ki Kim

Kadroya baktığımızda en çok öne çıkan ismin Shy olduğunu söylemek gerekiyor. CJ’in veteran üst koridor oyuncusu Shy, 2012 yılında Kore’nin en iyi üst koridor oyuncusu olarak ödül almış, S3’te de dünyanın en iyi oyuncuları arasında gösterilmişti. Yedek üst koridor oyuncusu Lindarang ile orman pozisyonundaki Seonghwan geçtiğimiz mevsimi Afreeca Freecs’te geçirmişti. Takımın en güçlü pozisyonlarından birisi ise orta koridor olacak. Origen ile ismi anılan Mickey, ROX’a transfer olurken oyuncunun genç ve yüksek potansiyelli olmasından dolayı değerli olduğu belirtiliyor. Nişancı Sangyoon da oldukça yetenekli bir oyuncu olarak bilinirken, ESC Ever’ın “playmaker” rolündeki Key de ROX’un destek rolünde görev alacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir