League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, Beykent Üniversitesi YouthCREW’a karşı galibiyete ulaştı

Ligin yükselen ekibi Royal Bandits, iyi performansını Beykent Üniversitesi YouthCREW karşısında da sürdürerek süper haftaya galibiyet ile başlamayı başardı.

Her iki takım da farklı farklı stratejiler uyguladı. YC tarafı harika geçen 4.haftanın ardından bu hafta da Madness üzerinden kaynak akıtma stratejisi ile Vadi’ye indi. RB ise geleneksel koridorlara yöneldi. Yeni metadan “Taliyah orman” ve “Çarplı Talon” stratejilerini uyguladıklarını gördük. YC, minyonlar gelmeden Madness’a ilk kanı vererek maça istedikleri bir üstünlükle başladı. Ancak RB önce yan koridorlara kazanan eşleşmelerek vererek kaynak akıtmanın yarattığı farkı azaltmak istedi. Daha sonra çarplı Talon ile minyonda iyi iş çıkartan Abbedage etrafında iyi oynayan RB, rakibine karşı yaptığı güçlü seçimlerin de etkisiyle rakibine üstünlük kurmaya başladı.

RB, oyunun erken aşamasında üst koridordan Closer ve Broken Blade işbirliği ile iyi bir baskı kurdu. Elwind bu baskıyı tek başına kıramadığı için 3 kişi üst koridorda toplandı. Bu 3 kişilik baskını da kendi lehine çeviren RB alt tarafta ki boşluktan yararlanarak ilk kuleyi açmayı başardı. Oyun ortalarında Closer, Abbedage ve Dumbledoge’nin rakip ormana girip Madness’in kaynaklarını birer birer çalması YC’nin en işine gelmeyen olaydı. Madness’in gelişimini yavaşlatıp, Broken Blade’nin güçlenmesini sağlayan RB, takım savaşlarında doğrudan Madness’a odaklanarak düşmesini ya da hasar vermesini engelliyordu. 24.dakikada haritanın üst kısmındaki savaşta RB, Madness’i rahat bir şekilde düşürerek zorlanmadan Baron güçlendirmesini kendi hanesine yazdırdı. Kısa bir süre 1-3-1 taktiğini uygulayan RB üst korşdordan da dış kuleleri temizleyince orta koridor inhibitörü için toplandı. Orta koridorda Elwind’i yakalayan RB rakip üssünün de kulelerini alarak geri çekildi. 31.dakikaya girerken bir takım savaşı daha yapan RB, bir an Madness’i düşüremeyecek gibi olsa da YC taşıyıcısını yeteri kadar iyi koruyamayınca Madness’ta tek başına düştü. Ardından rakip üsse yönelen RB daha önceden tüm kuleleri aldığı için maçı rahat bir şekilde bitirdi ve bize bir kez daha kaynak akıtma stratejisine karşı iyi çalıştıklarını gösterdi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

1 Comment

  • Mehmet 21 Temmuz 2018

    Broken Blade ligde Frozenden sonra sonra en iyi oyuncu.Dumble müthiş destek ,Abbadage çok iyi suikatçı oynayan bir oyuncu(zamanında euw chall seviyesine katarina otp olarak çıkmış bir iki stage takımında yer almış ve galatasaraya gelmiş koridorda özellikle son zed oyunuyla fena işler başarmamış fakat takımla 0 iletişimi vardı broken hariç).Freeze görev adamı (çıkıp sizi taşımaz ama çok geriye de götürmez.Yaptıklarına bakınca takımla iletişimi biraz kopuk)Closer eski nicki Kira ve birçok YL takımında oynadı ve Rus oyuncu Kira ile nick çakışmasından nickini değiştirdi,Takımın zayıf halkası,üzerine oynandığında kolayca tilt olabilecek ve oyunu kaybetticek biri,ne kadar egolu görünsede kendine pek güveni olmayan bir oyuncu,EĞER rakip takım orta koridor push önceliğini alıp closer üzerine oynarsa çok kolay oyun kazanabilirler.Abbadageye LB-talon bırakılmamılı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir