League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, Dark Passage Dominos’u devirmeyi başardı

Günün üçüncü maçında Dark Passage karşısına çıkan Royal Bandits, güçlü rakibini tatmin edici bir performansla geçmeyi başardı.

Seçim yasaklamada mavi tarafta bulunan Royal Bandits’in, Ryze yasaklanınca ilk seçimden Azir’e yöneldiğini gördük. DP ise bu tercihe direkt olarak metanın hasar odaklı ormancıları arasında ilk sırada yer alan Kha’zix’i kilitleyerek cevap verdi. Ornn ve Barum gibi iki güçlü tank şampiyon alan RBE, oyunun geç aşaması için Tristana, erken oyun içinse Lee Sin tercih etti. Dark Passage ise orta koridorda Lucete’in ellerine metanın güçlü şampiyonlarından Vladimir’i verdi. Kitle kontrol eksikliği olan bir kompozisyon kuran DP’nin seçim yasaklamadan rakibin bir adın gerisinde çıktığını söyleyebiliriz.

İki takımın da dengeli bir oyun benimsediği ilk dakikalarda Royal Bandits’in Alev Ejderi’ni hızlı bir biçimde alması yerinde bir hamleydi. DP ise beklenenin aksine burada rakibine herhangi bir karşılık verme girişiminde bulunmadı. Maç başında Lee Sin ile etkili olan ve sürekli şekilde koridorlara baskın yapmaya çalışan Malrang, 9. dakikada ilk kanı HolyPhoneix’e bırakmayı başardı. Alt koridorda ilk kuleyi alan RBE, önce orta koridora ardından da üst koridora rotasyon yaparak toplamda dört kule yıktı ve altında öne geçti. Dağ Ejderi alan rakibini katliam yaparak cezalandıran 5 bin altın öne geçen Royal Bandits, maçın hakimi olmayı başardı.

Bir sonraki büyük savaş yine ejder etrafında çıktı. Alev Ejderi’ni alan RBE, ardından hem katliam yaptı, hem orta koridor inhibitörünü indirdi, hem de Baron güçlendirmesini kesmeyi başardı. Maçı bitiren hamle ise HolyPhoneix’ten geldi. Tristana ile Beşte Beş yapan başarılı nişancı, son takım savaşının kazanılmasında büyük rol oynadı. Bu sonuçla RBE ligdeki 3. galibiyetini almış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir