League of Legends

Royal Youth destek oyuncusu Carve kural ihlalinden ceza yedi

Riot Games

Royal Youth ekibinin destek oyuncularından Carve, kural ihlali yaptığı için tüm resmi Riot Games turnuvalarından yaklaşık 1 yıl boyunca men edildi.

Royal Youth ekibinin destek oyuncularından Carve, LoLespor’un yayımladığı makaleye göre 1 yıl boyunca hiçbir resmi Riot Games turnuvasında yer alamayacak.

Özet:

Profesyonel League of Legends oyuncusu Carve, halka açık mecralarda sergilediği aşırı derecede sportmenliğe aykırı tutum sebebiyle 31 Mayıs 2021 tarihine kadar bütün resmi Riot Games organizasyonlarından men edilmiştir.”

Riot Games cezanın sebebini ise şöyle açıkladı:

“Aşırı derecede uygun olmayan davranışın bir kere sergilenmesi. Örneğin muteber ölüm tehditleri, fiziksel şiddet, aşırı derecede fanatiklik veya kişi veya bir grup kişiye karşı kötü niyetli söylemde bulunmak.”

Carve’nin cezası ise aşağıdaki cümlelerde duyuruldu:

“Yapılan incelemede halka açık mecralarda aşırı derecede sportmenliğe aykırı davranışlar sergilediği tespit edilen Tayfun “Carve” Şentürk’ün, Küresel Ceza Listesi’ndeki ilgili kurala istinaden 31 Mayıs 2021 tarihine kadar bütün resmi Riot Games organizasyonlarından men edilmesine karar verilmiştir.”

Çaylak destek oyuncusu Carve, Royal Youth Academy takımında Kış Mevsimi’nde 7 maça çıkmış ve hiç galibiyet alamamıştı. Bu mevsimin başında ise Carve, Royal Youth’un as kadrosunda duyurulmuştu fakat ilk hafta itibariyle destek rolünde bir başka çaylak oyuncu Beplush810 oynamıştı.

Çaylak destek oyuncusunun bu ceza sonrasında ne yapacağı bilinmiyor. Riot Games daha önce SuperMassive takımından Bolulu ve Ulaş Gülkirpik‘e de ceza vermişti. Anlaşılan o ki Riot Games ligde yapılan kural ihlallerine artık eskisinden daha çok duyarlı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.