League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 6. Hafta 3. Gün

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi’nde 6. hafta mücadeleleri bugün oynanan iki maçla tamamlandı. Süper haftanın son serileri olan karşılaşmalarda sürpriz sonuçlar vardı. Çilekler baskın bir oyunla Team Turquality’yi yenerken, HWA ise adeta iyi oyununu kanıtlamak istercesine Dark Passage’ı 2-0 yendi.

Çilekler 2-0 Team Turquality

Günün ilk serisinin ilk karşılaşmasını kazanan taraf Çilekler oldu. Oyunun ilk dakikasından itibaren özellikle Hecarim’in baskısıyla oyunun kontrolünü ele alan takım, verdikleri skorlara karşın haritanın diğer tarafında baron ya da ejder aldı. Öte yandan çaresizlik baronuna başlayan TT, alt koridorda Xyraz’ı kaybettikten sonra baron etrafındaki takım savaşını da kaybetti ve oyunu bitirdi. Çilekler’de Rawbin ve Xyraz çok iyi performans gösterirken TT Twitch kompozisyonunu oynayamadı.

Serinin ikinci maçına tamamıyla Çilekler’in dominant oyunu hakimdi. Alt koridordaki ufak çatışmanın takım savaşına dönmesiyle beraber dört skor alan Çilekler, alt koridorun avantajını haritanın diğer bölgelerine yayma konusunda oldukça başarılıydı. Harika bir kartopu olan Jhin oyunu 10-0-9 olarak bitirirken Çilekler’de Cognac müthiş Bard oyunuyla göz doldurdu. TT ise yine dağınık bir şekilde oynadı ve hatalarının bedelini ödedi.


HWA 2-0 Dark Passage

Serinin ilk karşılaşmasında gülen taraf HWA oldu. İki takım da oldukça üst düzey bir performans sergilerken, HWA hep önde olmasına rağmen maçın kontrolünü ele geçirmesi uzun sürdü. Karşılıklı hatalarla takım savaşlarında geriye düşen HWA, DP’yi baron etrafında savaşa zorladı ve rakibini katlederek karşılaşmayı kazandı. Maçın gizli kahramanı ise Trix’ti. Gragas ultilerini doğru ana kadar bekleten oyuncu, HWA’nın birçok takım savaşında avantaj elde etmesini sağlayan oyuncuydu. Ashe kompozisyonunu doğru oynayan HWA’ya karşın DP de iyi performans gösterdi fakat tüm skorların Hecarim’de toplanmasının cezasını çekti.

48 dakika süren ikinci maçta da kazanan HWA oldu. Oyunun başından itibaren harika bir takım savaşı sergileyen HWA, Dark Passage’ı sürekli olarak pozisyon dışı durumlarda cezalandırdı ve limitlerini çok iyi bilerek savaştı. HWA’da özellikle maçın yine gizli kahramanı Marshall’dı. Üst koridorda Elwind’ten çok daha iyi oynayan oyuncu, takım savaşlarında da Mega Gnar’ını çok iyi kontrol ederek HWA’nın ihtiyacı olan o kitle kontrolünü sağladı. DP’de ise Abaria kötü bir performans sergilerken, DP takım olarak sinerjisi düşük bir görüntü çizdi. HWA bu galibiyetle seriden üç puan almayı başardı.


Süper hafta sonucunda puan durumu şu şekilde oldu:puan durumu

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir