League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: Mevsimin en iyi beşi

Her ligde, her sezon hayal kırıklığı yaratan oyuncular olur. Bu oyunculara son yazımızda yer vermiştik. Şimdi bahsedeceğimiz oyuncular ise bu sezon vadide destan yazan, takımlarını sırtlayan ve takımlarına liderlik eden oyuncular.Şampiyonluk Ligi’nde büyük son yaklaşırken, 5Mid editörlerinin oylarıyla bu sezon ligde kendi koridorunda en yüksek performansı ortaya koyan oyunculardan en iyi ve ikinci en iyi birer beşli oluşturduk.

ÜST KORİDOR

Thaldrin – 1907 Fenerbahçe Espor

Thaldrin çok yetenekli olsa da Şampiyonluk Ligi’nin en yetenekli üst koridor oyuncusu kimdir denildiğinde akla gelen ilk isim olmayabilir. Thaldrin’i sezonun en iyi üst koridor oyuncusu seçmemizin en büyük nedeni takımdaki liderlik rolü ve tecrübesi. 1907 Fenerbahçe, sezon boyunca en doğru kararları en kısa sürede veren takım görünümündeydi ve bu kararların büyük bir kısmının arkasında “Kaptan” Thaldrin’in yer aldığı yadsınamaz bir gerçek. Kaptan’ın oyun dışındaki kişiliği ve tecrübesiyle takımındaki “çaylak” olarak nitelendirilebilecek oyunculara da büyük destek olduğu kesin. Oyunu okuma ve takımını yönlendirme konusunda hep bir adım öne çıkan Thaldrin, en iyi beşimizde yer almayı fazlasıyla hak ediyor. Fnatic için zamanında YellOwStaR neydiyse Thaldrin de 1907 Fenerbahçe için odur diyebiliriz.

ORMANCI

Wisdom – Team Aurora

Geçtiğimiz sene Origen’da kabus gibi bir sezon geçiren ve tek bir galibiyet bile alamayan Wisdom, ülkemize ilk geldiğinde akıllarda büyük soru işaretleri yaratmıştı. Zamanla yeteneğini vadiye yansıtan Wisdom, özellikle Rift Rivals’tan sonra iyice parladı ve Team Aurora’yı izlemesi en zevkli takımlardan biri haline getiren değerleri sahaya koyan oyunculardan biri oldu. Soru işaretlerini bir bir aşan Wisdom, ülkemiz takımlarının belki de en çok sıkıntı çektiği pozisyonlardan biri olan ormanda Team Aurora’nın en büyük kozlarından biri haline geldi. Erken oyunda yaptığı baskınlar ve haritadaki görevleri takımına getirme konusundaki başarısıyla herkesin saygısını kazandı. Galibiyete aç kaldığı çok uzun bir süreden sonra, açlığını Aurora’da dindiren Wisdom’ın takımına ve kendisine ilk kupasını getirip getiremeyeceğini ise önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

ORTA KORİDOR

Frozen – 1907 Fenerbahçe Espor

Öncelikle orta koridor oylarında Frozen’ın NaeHyun’u çok az bir farkla geçtiğini belirtelim. İki Koreli oyuncu da harika bir sezon geçirdi ve ikisi de tebriği hak ediyor. Geçtiğimiz sezon takıma katılan ve yaptığı oyunlarla izleyenlerin ağzını açık bırakan Frozen, bu sezon da güzel performansını aynı şekilde devam ettirdi. Geniş şampiyon havuzu ve istikrarlı performansıyla 1907 Fenerbahçe’nin en güvendiği oyuncusu haline gelen Frozen, özellikle Taliyah ve Orianna oyunlarıyla çıktığı her maçta kendisini gösterdi. Ligimizin yetenek açısından en zengin pozisyonlarından birinde oynayan Frozen’ın takımıyla beraber ligi birinci olarak bitirmesi kesinlikle şans değil. 1907 Fenerbahçe’nin tarihinde ilk kez TŞL’de lig aşamasını birinci olarak tamamlamasında büyük payı olan Frozen, takımının tarihindeki ilk TŞL zaferini alma yolunda da en büyük kozu olacak.

NİŞANCI

reje – P3P eSports

P3P eSports’un kötü gidişatına dur demek için sezon ortasında transfer ettiği reje, tam olarak bunu yaptı. Takıma katıldığı andan itibaren bütün dinamiklerini değiştiren ve P3P’i bambaşka bir takım haline getiren reje, Şampiyonluk Ligi’nin çok sayıdaki yetenekli nişancısı arasından öne çıktı. Çoğunlukla hiper taşıyıcı şampiyonları tercih eden reje, takımının geri kalanının da kendini korumaya yönelik oynamaya başlamasıyla adeta bir ölüm makinesine dönüştü. Koridorda güvenli oynayıp takım savaşlarında devleşen reje, skor katkısı ve hasar yüzdesine bakıldığında ligimizin en iyi nişancısı konumunda. Özellikle Draven ve Kog Maw gibi şampiyonlarla izleyenlere keyifli maçlar izleten reje, finallerde de takımının odak noktasında olacak.

DESTEK

Mocha – Oyunfor.CREW

Ligimize ilk geldiğinde Mocha’nın adını daha önce duymuş esporsever sayısı bir hayli azdı. Mocha, hızla bu durumu değiştirdi ve Oyunfor.CREW’un sessiz kahramanı oldu. Agresif destek şampiyonlarını tercih eden ancak tank metasına da hızla uyum sağlayan  ve Thresh oynadığı her maç harikalar yaratan Mocha kısa zamanda ne kadar doğru bir transfer olduğunu gösterdi. Sezon boyunca sürdürdüğü istikrarlı performansıyla 6.4 gibi ulaşması zor bir KDA oranına erişen Koreli oyuncu, ligimizdeki 53 oyuncu arasında bu alandaki en başarılı isim oldu. CREW her ne kadar son haftalarda aşağı doğru ivme gösterse de performansından bir şey kaybetmeyen Mocha, şampiyonluk yolunda takımının en büyük umudu konumunda.

53 oyuncunun bulunduğu bir ligde en iyi beşi seçmek zor bir iş ve bu görev; takdiri hak eden, bazı açılardan yukarıda listelediğimiz oyunculardan bile daha iyi olan kimi isimleri dışarıda bırakıyor. Bu nedenle aldıkları oylarla koridorlarında ikinci seçilen oyunculardan da bir kadro oluşturduk.

Üst Koridor: PANKY – Team Aurora
Ormancı: Mojito – Oyunfor.CREW
Orta Koridor: NaeHyun – Oyunfor.CREW
Nişancı: Madness – Oyunfor.CREW
Destek: Zergsting – Team Aurora

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

1 Comment

  • Sinan 4 Ağustos 2017

    Padden varken ilk iki sıraya Reje ve Madness’ın alması pek iyi olmamış sanki :(

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir