League of Legends League of Legends Haberleri

2017’de League of Legends: Şampiyonluk Ligi’nde En Çok Ses Getiren 5 Transfer

2017’de League of Legends yazı dizimizde sırada Şampiyonluk Ligi’nde yeni takımına transferiyle en çok ses getiren beş isim var.

Okyanusya’dan Kuzey Amerika’ya, Kore’den Avrupa’ya toplamda 13 ligin yer aldığı League of Legends profesyonel sahnesinde ülkemiz de Şampiyonluk Ligi ile önemli bir konumda bulunuyor. Dünyaca ünlü yıldızların gelip geçtiği ligimizde 2017 yılı için takımlar oldukça iddialı kadrolar kurmuştu. Yurt dışından getirilen yıldız oyuncuların yanı sıra ligimiz takımları arasında geçiş yapan yerli isimler de transferleriyle sahne takipçilerine büyük heyecanlar yaşattı. İşte 2017 yılı için Şampiyonluk Ligi’nde bir ekibe katılan ve transferiyle ses getiren beş isim:

1. Frozen

Tecrübeli ve isim yapmış Koreli oyuncuların ligimize gelmesi, adeta ülkemizin yavaş yavaş Wildcard statüsünden çıktığının bir göstergesi. 2018 yılı için kadrolarını kuran takımların, en önemli pozisyonları Koreli yıldızlarla doldurduğuna şahit oluyoruz. Tüm bu kariyerli oyuncuların Şampiyonluk Ligi’ne gelme süreci ise geçen yılki Frozen transferiyle başladı diyebiliriz. Daha önceleri genelde Avrupa’dan yabancı oyuncu getiren takımlarımız, Frozen’ın ülkemize gelişiyle artık daha ciddi adımlar atmaya başladı. Yalnızca 2017 yılına indirgemeyip TCL’de tüm zamanların en çok ses getiren transferleri haberi yapmış olsaydık, Frozen şüphesiz orada da yer alacaktı.

2017 yılı için SuperMassive TNG’nin yerini satın alarak Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan 1907 Fenerbahçe Espor’un bir önceki sezon Longzhu Gaming’de forma giyen başarılı orta koridoru takıma katması, şampiyonluk için oldukça istekli olunduğunu kanıtlar nitelikteydi. Nitekim ilk mevsiminde yarı final oynayan ekip, ertesi sezon TBF şampiyonluğu elde ederek amacına kısa zamanda ulaşmış oldu ve bu başarıda Koreli yıldızının payı oldukça büyüktü. Frozen’ın ülkemize LCK’den transfer olan ilk isim olduğunu da hatırlatalım.

2. Naehyun

2016 yılını Çin Yükselme Ligi ekibi Team Kung-Fu’da geçiren Neahyun, 2017 Bahar Mevsimi’nde ise EU LCS ekiplerinden Origen forması giydi. 2015’te gerek Avrupa’da gerek uluslararası turnuvalarda fırtına gibi esen İspanyol ekibi, bir sonraki yıl alt koridor ikilisini G2’ya kaptırmasının ardından düşüşe geçti ve ligde kıl payı kalmayı başardı. 2017 yılı Bahar Mevsimi için Naehyun’un da aralarında bulunduğu isimsiz oyunculardan oluşan bir kadro kuran Origen, ligi galibiyetsiz noktalayınca alt lige düşmekten kurtulamadı.

2017 Kış Mevsimi finalisti Crew bir sonraki sezon için orta koridorda tercihini Koreli oyuncudan yana kullandı ve Origen’den ayrılan Naehyun’u transfer etti. En uzun süre maç kazanamayan oyuncu gibi kötü bir şöhreti bulunan Naehyun, eski takımı ligden düşmesine rağmen Origen’in nispeten iyi oyuncularından birisi olarak gösteriliyordu. Oynadığı karşılaşmalarda yetenekli olduğunu herkese ispatlayan ancak takım içi sinerji problemi nedeniyle maç kazanamayan Naehyun, Crew’a transferiyle hem Türkiye’de hem de Avrupa’da ses getirdi.

3. Wisdom

Tıpkı Naehyun gibi Wisdom da 2016 Origen kadrosunda bulunma talihsizliğini yaşadı. Uzun bir süredir profesyonel League of Legends sahnesinde bulunan Wisdom’ın fazlasıyla potansiyelli ve yetenekli bir ormancı olduğu biliniyor. 2015 yılında Worlds finaline çıkan KOO Tigers’ın kadrosunda yer alan Wisdom, bundan önce ise Incredible Miracle forması giydi. Oyuncu aynı zamanda Kore sunucusunda da istikrarlı bir şekilde tekli dereceli sıralamasında üstlerde yer aldı.

Wisdom’ın Avrupa macerası ise Giants Gaming ile başladı. Burada ortalama bir mevsim geçiren oyuncu, ardından Misfits’e transfer oldu. Wisdom’ın kariyerinin belki de en kötü kararı Origen’e katılmaktı. Daha sezon tamamlanmadan yerini Cinkrof’a bırakan yetenekli ormancının son adresi ise Team AURORA. 2017 sezonunda ligin en iyi performans gösteren ormancısı olarak gösterilen Wisdom, önümüzdeki sezon için de AURORA ile yeniden anlaştı. Wisdom’ın yeni yıl için Koreli göçünün yaşandığı Şampiyonluk Ligi’ndeki en kariyerli oyunculardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

4. Thaldrin

Geldik listemizde yer alan tek yerli oyuncuya. Oyunda performansı, oyun dışında ise kişiliğiyle ülkemizin en sevilen oyunculardan biri olan Thaldrin, 1907 Fenerbahçe Espor’a transferiyle o dönem ses getirmeyi başarmıştı. Team Turquality, Wild Fire ve Aces High gibi takımlarda forma giydikten sonra, espor dünyasına giriş yapan ilk spor takımı Beşiktaş’a transfer olan yıldız üst koridor, burada yaptıklarıyla adından sıkça söz ettirmişti.

Lethilion’ın yeni projesi SuperMassive’e dahil ettiği Thaldrin burada Naru, fabFabulous ve Dumbledoge gibi yıldız isimlerde birlikte oynadı ve önemli başarılara imza attı. Kış Mevsimi’nde şampiyonluk yaşayan ve MSI’a katılma başarısı gösteren Thaldrin, TBF’de Dark Passage’a karşı alınan mağlubiyetin ardından takımdan ayrıldı ve sahneye giriş yapan bir başka spor kulübü Fenerbahçe ile anlaşmaya vardı. SuperMassive kaptanı Thaldrin’i üst koridora getirerek çok iyi bir hamle yapan takım, bu transferle ses getirmeyi başardı.

5. Noxiak

Rekabetin gün geçtikçe arttığı League of Legends sahnesinde ezeli rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin karşısında yer almak isteyen Galatasaray, 2017 Kış Mevsimi öncesi lige yükselen Victiorious Ace’in haklarını satın almış ve Galatasaray Esports adı altında Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etme fırsatı yakalamıştı. Taraftarlarda büyük heyecan yaratan bu atılım ne yazık ki isteneni verememiş ve ekip ilk sezonunda ligden düşmekten kurtulamamıştı.

Galatasaray Esports, tüm bu olumsuzluklara rağmen destek pozisyonuna getirdiği Noxiak ile sahnede ses getirmeyi başarmıştı. Giants, SK Gaming, Fnatic ve ROCCAT gibi önemli Avrupa takımlarından forma giyen Alman yıldız, bu ekiplerde ortaya koyduğu performansla EU LCS’in gözde destek oyuncuları arasında yer alıyordu. İşlerin iyi gitmediği Galatasaray’a gelen Noxiak, çok kaliteli bir oyuncu olsa da rolü gereği takımı sırtlayamadı ve ligden düşüşün önüne geçemedi.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir