League of Legends League of Legends Haberleri

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Kış Mevsimi Normal Sezonu sona erdi

Yeni formatıyla ve kurulan güçlü kadrolarla beraber 9 haftalık büyük bir heyecana sahne olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 2018 Kış Mevsimi Normal Sezonu sona erdi.

20 Mart günü BAUSuperMassive – 1907 Fenerbahçe mücadelesi ile başlayan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi heyecanı 9 hafta sürdü. Yeni format gereği birbirleriyle dörder kez karşılaşan takımlar Kış Mevsimi Finali’nde oynama şansını yakalamak için haftada üç kere Vadi’ye indi. Güney Koreli oyuncuların cirit attığı, kadrosunda Güney Koreli oyuncu bulundurmayan takımlara kötü gözle bakılan ligimizin normal sezon lideri 26 galibiyet 2 mağlubiyetlik performansı ile BAUSuperMassive oldu. Galakticos ise birçok kez kadrosunu değiştirmesine ve ilk haftaya iyi bir başlangıç yapmasına rağmen 3 galibiyet 25 mağlubiyetlik kötü gidişatın önüne geçemedi ve lige veda etti.

Takım sayısına oranla bolca Mevsim Finalleri slotu bulunan ligimizde Galakticos dışında ilk 6’ya giremeyen tek takım HWA Gaming oldu. Bu sonuçla beraber HWA Gaming’in yükselme liginden gelen Beşiktaş Espor ve Team Cappadocia ile Şampiyonluk Ligi Elemeleri adı altında üçlü bir turnuva oynaması gerekecek. Turnuva 30 Mart Cuma günü başlayacak ve üç gün boyunca oynanacak birer BO5 karşılaşma ile devam edecek.

Mevsim Finalleri’nde ise durum karışık. Lige kötü bir başlangıç yapmasına rağmen BAUSuperMassive ve Royal Bandits’in ardından 3.lüğü uzun süre kaybetmeden mevsimi bitiren 1907 Fenerbahçe, üçlü tie-breaker oynamaktan son anda kurtulup 6. sıraya yerleşen Naru’lu, Panky’li Team Aurora’ya karşı mücadele edecek. Bu maçın galibi BAUSuperMassive ile yarı final oynayacak. Turnuva ağacının diğer tarafında ise 4. YouthCrew ile ligin son gününde 5. sırayı garantileyen Dark Passage.Dominos karşılaşacak. 9 haftalık maraton boyunca orta sıralardan kurtulamamayı beklemeyen iki ekibin mücadelesinin galibi ligin en sağlam ekiplerinden Royal Bandits ile yarı final mücadelesi oynayacak. 7 Nisan Cumartesi gününü takip eden haftasonu oynanacak yarı final mücadelelerinin ardından gözler Kış Mevsimi Finali’ne çevrilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir