FUT Esports League of Legends League of Legends Haberleri mix

Şampiyonluk Ligi’nin yeni takımı FUT Esports

Türkiye’nin tanınmış espor organizasyonlarından olan FUT Esports,  gelecek sezon League of Legends Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde mücadele edeceğini açıkladı. Yine Riot Games oyunu olan VALORANT’da gösterdiği başarılarla adından söz ettiren oluşum, bu hamlesiyle Türk LoL severlerde heyecan yarattı.

Topluluğu ilk duyuru Lolespor twitter hesabından geldi. “Şampiyonluk Ligi’nin yeni bir üyesi var. Sihirdar Vadisi’ne hoş geldin” şeklindeki paylaşıma karşılık FUT Esports bu sezon mücadele edecek kadrosunu açıkladı.

FUT Esports 2023 Kış Mevsimi Kadrosu

Takımda 3 Türk, 2 Koreli tercih eden ekip üst koridorda StarScreen, ormanda Mojito,nişancı rolünde Fatihcan, destek rolüne Asper ve orta koridorda Tempt ile mücadele edeceğini duyurdu. Üst koridor ve ormanda şampiyonluk liginin tecrübeli ve başarılı oyuncularını tercih eden ekip nişancı rolünde çaylak Fatihcan’a şans verdi. DenizBank İstanbul Wildcats’de ülke içinde çok başarılı yıllar geçiren StarScreen 21 Kasım’da kendisine gelen teklifleri değerlendirebileceğini paylaşmıştı. Şampiyon Ligi’nde pek çok başarıya imza atan bir diğer isim Mojito geçtiğimiz sezonu Galatasaray Espor’da tamamladı. Geçmişte lig ve Rift Rivals şampiyonluğu gibi pek çok başarısı bulanan oyuncunun yeni durağı FUT Esports oldu.

Profesyonel hayatına Wildcats Akademi’de başlayan Fatihcan kadronun çaylağı konumunda.

Asper ve Tempt gibi yıllardır Kore Ligi’nde (LCK) mücadele eden iki ismi de kadrosuna katan FUT Esports 2023 için çok iddialı konumda. Son olarak T1 Akademi’de forma giyen Asper ve X7 Esports’da forma giyen Tempt’in Şampiyonluk Ligi’ne katacakları merak konusu.

Üst Koridor: Soner “StarScreen” Kaya
Ormancı: Berk “Mojito” Kocaman
Orta Koridor: Kang “Tempt” Myung-gu
Nişancı: Fatihcan ” Fatihcan ” Demir
Destek: Kim “Asper” Tae-gi

Takım Koçu: Nias “Nias” Vanwalleghem

FUT Esports’un lige katılmasıyla ŞL Kış mevsimi’nin 8 Takım ile oynanacağı kesinleşti.

League of Legends ile alakalı yaptığımız önceki haberimiz: https://5mid.com/haber/nasr-esports-ust-koridoru-bong-ile-yollarini-ayirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir