League of Legends League of Legends Haberleri

Shawi Katami, Dark Passage Akademi’ye transfer oldu

Bu sezon Papara SuperMassive Akademi’yle iki maça çıkan genç destek Shawi Katami, Dark Passage Akademi’yle anlaşmaya vardı.

Dark Passage 2020 sezonuna fırtına gibi başladı. VFŞL’de istikrarlı bir performans ortaya koyan ekip 9 maçta aldığı 7 galibiyetle ilk sıradaki yerini koruyor. Akademi takımı ise 10 maçta 4 galibiyet 6 mağlubiyetle 7. sırada yer alıyor. Geçtiğimiz hafta as kadroda nişancı değişikliğine giden DP, akademi kadrosunda da farklı isimleri denedi. Son olarak tade, Pulse ve CJ ile yollar ayrıldı. Nişancı rolüne Morgen, destek rolüne ise Shawi Katami transfer edildi.

Genç oyuncunun Papara SuperMassive Akademi’ye transferi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Dark Passage, 2020 sezonunda VFŞL’de yakaladığı başarıyı Akademi Ligi’ne yansıtamadı. Takım içinde alınan kararın ardından akademi oyuncusu Wasteee’nin, Black yerine Vadi’ye inmesine hemfikir olundu. Bunun üstüne Black takımdan ayrıldı ve akademi takımı bir yara daha almış oldu. DP, Wasteee’nin takım değişmesiyle oluşan boşluğu son olarak Team Aurora Akademi forması giyen Morgen ile doldurdu.

Shawi Katami bu mevsim ilk kez profesyonel sahnede boy gösteriyor. Geçtiğimiz haftalarda Papara SuperMassive’in kadroda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle destek değişikliğine gitmesi gerekmişti. Dumbledoge ile yollar ayrılırken akademi desteği Fastlegged as kadroya yükseldi. Ardından Royal Youth’tan Japone transfer edildi ve Fastlegged akademi kadrosuna geri döndü. Bunun üstüne Shawi Katami’nin takımdan ayrılacağı neredeyse kesinleşti.

Genç Shawi Katami kendisini kanıtlamak adına önemlidir fırsat daha yakalamış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir