League of Legends League of Legends Haberleri

Suikastçı şampiyonlara güncelleme geliyor

Sezon ortası büyücü güncellemesi ile uzun zamandır profesyonel sahnede oynanmayan şampiyonları canlandıran Riot Games, bir sonraki planlarının suikastçı şampiyonlara bir güncelleme getirmek olduğunu açıkladı. Güncellemenin tarihi ile ilgili henüz bir detay verilmese de, Dünya Şampiyonası’ndan sonra oyuna gelmesi bekleniyor.

Oyundaki şampiyonları güncel tutmak adına sırasıyla güncelleme getiren Riot Games, Sezon 6 başlangıcında nişancıların neredeyse tamamını değiştirmişti. Bu güncelleme ile yetenek kitleriyle beraber yeni eşyalar da oyuna gelmişti. Aynı şekilde sezon ortası büyücü güncellemesi de oldukça kapsamlı olmuş, değişiklikler profesyonel sahneyi de direkt olarak etkilemişti. Profesyonel olarak neredeyse hiç oynanmayan Swain şu an metanın önemli şampiyonlarından birisi haline gelirken, yenilenen Vladimir ise en korkulan seçimlerden birisi olarak gösteriliyor. Tıpkı sezon başındaki nişancı güncellemesi gibi büyücü güncellemesinde de birçok şampiyonun yetenek kiti değişmiş, oyuna yeni eşyaların gelmesiyle beraber Ataların Buyruğu gibi klasikleşmiş eşyalar oyundan kaldırılmıştı.

Riot Games’in bir sonraki hedefi olan suikastçıler ise geliştiriciler tarafından gerekli ilgiyi görmüyordu. Katarina ve Talon gibi şampiyonların profesyonel sahneden neredeyse silinip gittiği gerçeğini değiştirmek isteyen şirket, güncelleme ile ilgili önemli detayları açıkladı. Geliştirici blogundaki duyuruya baktığımızda en çok dikkat çeken şeyin ekibin büyücü güncellemesinde tecrübe kazandığı ve çok değişiklik yapmaktansa anlamlı değişiklikler yapmayı ön plana aldıkları.İlk hedef olarak oynanışın değişeceği belirtilirken, öne sürülen problemler ise suikastçıların hasarının bir anda ortaya çıkması ve rakip oyuncuların bu hasara karşı neredeyse hiçbir şey yapamaması. Bununla beraber suikastçılara özel yetenekler getirmeyi istediklerini söyleyen geliştirici ekibi, suikastçıların tek amacının zayıf şampiyonları takım savaşında haritadan silmek olduğundan da memnun değil.

Güncellemede değişikliğe uğrayacak şampiyonların ise Akali, Ekko, Evelynn, Fizz, Kassadin, Katarina, Kha’zix, LeBlanc, Rengar, Shaco, Talon ve Zed olduğu söyleniyor. Metanın kontrol büyücülerin elinde olduğu bu günlerde özellikle de SoloQ oyuncuları tekrardan Rengar ve Zed’in aşırı güçlü olmasını istemese de, getirilecek değişiklikler ile daha “dengeli” suikastçılar oynayacağımız hemen hemen kesin.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir